Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor lépnek már túl az...

Mikor lépnek már túl az emberek a "munkáért pénzt" elven?

Figyelt kérdés

Az látom a saját ismeretségi/baráti körömben (20-30-as diplomás korosztály), hogy mindenki szeretne többet keresni, jobban élni, de ettől függetlenül mindannyian csak abban tudnak gondolkodni, hogy a munkájukat, idejüket váltsák pénzre.


Miért becsüli le mindenki ennyire a saját tehetségét, hogy azt hiszi, pénzt csak úgy tud keresni, ha heti öt nap, reggel 8-17-ig dolgozik egy munkahelyen?


Még azok is, akik kicsit agilisebbek, csak abban gondolkodnak, hogy kimennek külföldre, ahol gyakorlatilag ugyanazt kell majd csinálniuk: az idejét és a munkáját kell eladni, csak kicsit több pénzért.


Én ezt nagyon szomorúnak látom.



2018. márc. 6. 15:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Mit kellene csinálniuk szerinted?
2018. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Egy kerdes kerdezo ha nem dolgozunk,nem termelunk leall minden termekes, kenyersutes es stb..

Ha mindenki ugy gondolkodna ahogy te ,akkor hogyan veszed meg a kenyererlt ha nincs senki aki felkel es megsuti?

2018. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt nem mindenki szeret kockázatot vállalni, másrészt azért mert valaki nem alkalmazott nem jelenti azt, hogy nem dolgozik. Tehetségből sem lehet megélni befektetett munka nélkül.
2018. márc. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
1: Na igen itt a baj, hogy még gondolati szinten sincs alternatívája sokaknak...
2018. márc. 6. 16:19
 5/23 A kérdező kommentje:
2: Nem azokról beszélek, akik elégedettek azzal, mit csinálnak és amennyit keresnek.
2018. márc. 6. 16:20
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem még mindig nem válaszoltál. Pedig kíváncsi lennék az elképzelésedre.
2018. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha te már túlléptél ezen az elven, akkor szívesen várlak nyáron kertimunkára, veteményezés, ásás, stb.
2018. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

Az X forint * ledolgozott ora az egyik legrosszabb penzkeresesi modszer, amiben sokan azert maradnak benne, mert azt hiszik, ez az egyetlen modja a penzkeresesnek.


Ha nem tudsz penzt keresni mikozben alszol, akkor sosem leszel igazan anyagilag fuggetlen. Es manapsag mar nem is nagyon kell toke a passzuv jovedelem forrasok kialakitasahoz, az internetnek koszonhetoen.

2018. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
75%
Hát nem a legjobb dolog az igaz, de valamiből enni kell. Én amikor elkezdtem a színesfém értékesítő magánvállalkozásom, egy ideig még melóztam közmunkába, de mostmár a maszek szinte hobbi. Megélek belőle, a magam ura vagyok, több a szabadidőm, csak ajánlani tudom a váltást
2018. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
3: Miért, szerinted az nem kockázatos, hogy egy munkahelytől függ a megélhetésed??
2018. márc. 6. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!