Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha aláírtam egy határozatlan...

Ha aláírtam egy határozatlan idejű munkaszerződést akkor meggondolhatom magam közben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Felvettek egy külföldi munkára, egész pontosan Írországba. 1 hónap múlva kéne kezdenem, addig elküldték a szerződést, hogy 1-2 napon belül aláírva küldjem vissza. Bennem még van bizonytalanság és nem tudom mi van akkor, hogy ha aláírom és a köztes idő alatt meggondolom magam. 12 hónap a próbaidő valamiért, és 1 hét a felmondási idő a szerződés szerint. Viszont ha még a munka megkezdése előtt meggondolom magam úgy, hogy aláírtam a szerződést akkor mi a helyzet?
2018. márc. 6. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fene se ismeri az ír jogszabályokat... Mert vélhetően az a mérvadó.
2018. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha van benned bizonytalanság, akkor kérdezz még (de ne itt, hanem tőlük) és mérlegelj: gondolom, felnőtt ember vagy, aki tud felelősen döntést hozni.

Azt semmiképpen nem javaslom, hogy a szerződés aláírása után meggondold magad - lehet, hogy igen sokba kerülne.


A 12 hónap próbaidő nem rendkívüli: itt, Magyarországon is van ilyen, bár amikor először hallottam, én is furcsállottam.

Jótanács: mivel 1 hét a felmondási idő, azt javaslom, annyi tartalékpénzed feltétlenül legyen, hogy ha váratlanul felmoindanak, akkor mindenféleképpen haza tudj jönni.


Amúgy milyen bizonytalanság van Benned?

Én máris repülnék, ha ilyent ajánlanának fel - persze csak normális munkára :-)

2018. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
ne gondold meg magad. hagyd el az országot még mielőtt bezárul a vasfüggöny
2018. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Bizony, folytatván a 3-as gondolatmenetét:

Lassan már azért kell majd kerítést építeni, hogy ne menjenek el az emberek.

2018. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 amíg ennyivel szarabb itthon, mint máshol, el fognak menni az emberek. kerítést emelni és nem kiengedni az embereket pedig az emberi jogok alapvető korlátozása lenne
2018. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, 5-ös, Neked semmi humorérzéked nincsen?

Azért, mert lefelejtettem a végéről a röhögőjelet, azt hittem, attól még érthető, hogy nem komolyan írtam... pff

2018. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 bocsi, túl sok időt töltöttem itt a politika kategóriában, alapból komolyan veszem a legnagyobb hülyeségeket is :D
2018. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!