Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm megszüntette a...

A munkáltatóm megszüntette a munkaviszonyom. Pár nappal később egyszerűsített munkaviszonyban dolozok nála. Ez így szabályos ( többilent)?

Figyelt kérdés

Mivel a munkahelyemen lesz pár hét leállás, a dolgozók egy részét kijelenti a főnök, majd alkalmival ugyanúgy alkalmaz minket. Kilépő papírokat nem kaptam meg eddig, február vége volt az "utolsó"munkanapom.


Ugyebár alkamival havi


2018. márc. 10. 15:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ugyebár havi 15 napot lehet dolgozni, de a fizetesem majd ugyanannyi lesz, mint ezelott. Es elutalják ugyanigy!Viszont igy szerintem tobb lesz a fizetesem, mint a mentesített keretösszeg, ami egyszerűsitett munkaviszonyra járna.

Adót is kell ajd fizetnem jövőre?

2018. márc. 10. 15:24
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Ha egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozol, akkor nem csak, hogy adót is kell majd fizetned magad után, de így a TB-d sincs biztosítva, tehát azt a havi 7300 ft-ot is Neked kell majd fizetned. És ez nem számít munkaviszonynak- nem jár utána táppénz, szabadság, stb.

írd be a keresőbe, hogy egyszerűsített foglalkoztatás és olvasd el figyelmesen.

2018. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

árulja már el valaki, miért lett a 2-es válasz lehúzva? Mi a rossz benne?

A szó hagyományos értelmében nem munkaviszony - pl nem jár utána álláskeresési támogatás, stb.

Ezen kívül sokan "pofára esnek", mert nem tudják, hogy TB jogviszonyt nem keletkeztet, nekik kéne fizetni, s csak gyűlik a tartozás a NAV-nál. Szóval mi a rossz benne? Igen, a nyugdíjalapba beleszámít, azt tudom.

2018. márc. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%
Cég neve? Megérne ez a történet egy munkaügyi ellenőrzést.
2018. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

3-aska, nagyon hasznos választ adtál szerintem és ne törődj a sok hülye kis köcsöggel, aki zéró élettapasztalat híján lehúzza a jó válaszolókat - engem is folyton lehúznak, igazságtalanul.


Az egyszerűsített munkaviszony csak a munkáltatónak jó és valóban kedvezőtlen a munkavállalóra nézve. Én a kérdező helyében sürgősen váltanék, amint lehet, mert ennek így amúgy sem lesz jó vége!

2018. márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ja, amúgy a neve hivatalosan sem "egyszerűsített munkaviszony", hanem csak egyszerűsített foglalkoztatás.....
2018. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
5-ös, kösz: de előfordult már, hogy tényleg rosszul tudtam valamit - azért szoktam rákérdezni - nem annyira a lehúzás miatt.
2018. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

2., 3. és 5.!


Látjátok, én, ha segíteni akarok valakinek, privát üziben teszem.

Nem szeretném ha valaki rosszindulatból lepontozgatna jó válaszokat és ezzel megzavarná a kérdezőt!

Ti is tegyétek hasonlóképpen!

2018. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8


Volt már rá példa, hogy csak privátban írtam, mert tudtam, hogy úgyis lehúznának, lehurrognának, de azért nehogymár néhány unatkozó hülegyerek miatt, akik itt bandában húzzák le az embert a hétvégéken és iskolaszünetben - annyira kilóg a lóláb - én "futamodjak meg".

Meg aztán nem árt, ha mások is megismernek dolgokat.

pl. nekem senki nem mondta anno, ezelőtt 15 évvel, hogy a megbízási szerződés nem számít munkaviszonynak és 2 évig dolgoztam úgy egy nagy állami hivatalnak, hogy fogalmam sem volt róla: ha utána munkanélküli leszek, nem jár álláskeresési, stb. - szóval jól pofára estem, amikor kiderült, mindezt egy 4 éves gyerekkel, akit egyedül neveltem.

2018. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

" de azért nehogymár néhány unatkozó hülegyerek miatt, akik itt bandában húzzák le az embert a hétvégéken és iskolaszünetben - annyira kilóg a lóláb - én "futamodjak meg". "

Rátapintottál a lényegre!

2018. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!