Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nálatok voltak már olyan gáz...

Nálatok voltak már olyan gáz állásinterjúk, hogy a végzettségetekhez és tudásotokhoz képest nagyon kevés fizetést ajánlottak?

Figyelt kérdés

Én a múltkor ilyenbe ütköztem.

Mesterfokozatú diplomával rendelkezem, több év tapasztalatom is van.Azért akarok váltani, mert ahol most vagyok, nincs lehetőség feljebb jutni, a fizetések meg alig-alig növekednek, mert trutyiban van a cég, kevés a nyereség.



A múlthéten voltam egy állásinterjúm, komolynak tűnő cégnél, komolynak tűnő pozícióra.A látszatra sokat adott a cég, ez már akkor feltűnt, amikor beléptek az irodájukba.

Viszont, olyan bért mondtak, hogy csak néztek, látták,hogy nem tetszett, erre gyorsan rávágták,hogy "de növekedni fog". Konkrétan kevesebbet kerestem volna, mint most.Pár nappal később felhívtak,hogy mégis érdekel-e, mondtam ennyi pénzért nem, erre azt mondták, nem tudnának többet adni.


Szerintem elég "gáz" volt a szituáció.


2018. márc. 11. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát amikor azt mondták neked, hogy "de növekedni fog", akkor azt kellett volna mondanod, hogy oké, majd akkor hívjanak később. :)

Viszont mivel végül kiderült, hogy nem tudnak többet adni, így az is kiderült, hogy ez a növekedés hazugság volt, ergo: jobb, hogy nem vettek fel, mert a cég nem áll tőkeerős lábakon. Vagyis ilyenre nem érdemes váltani.

Szerintem amúgy is tele van az álláspiac ilyen cégekkel, szóval örülj a jelenlegi helyednek, amíg nincs jobb.


Ma nagyon nehéz!

2018. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1#


A jelenlegi helyemen is folyamatosan mondanak fel.

Az a csapat, akikkel én kezdtem, már a 40 százalékuk elment.

Többet külföldre.


Ha nincs vagy csak alig van fizetésemelés, akkor semmi sem motiválja az embert, hogy jól dolgozzon.

Az ember tud elfogadhatóan meg tud jól is dolgozni.

2018. márc. 11. 17:40
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Volt, de legutóbb már a fejvadászt kiröhögtem a telefonban
2018. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi a szakmád és merre keresel állást?
2018. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Alapvetően az a baj, hogy sok diploma semmit sem ér - nálunk is középsuli után sokan azért mentek egyetemre, mert NEM AKARTAK DOLGOZNI, na meg LAZULUNK, FÜVEZÜNK, BULIZUNK, és persze OTT JÓ CSAJOK, PASIK VANNAK.


Szóval 12 osztálytársamból 2 vette komolyan, ők remekül boldogulnak - a többi 10 siránkozik hogy nem becsülik meg, vagy Londonban mosogat...


Állásinterjún meg ki van akadva a munkáltató, hogy bejön egy ilyen jógyerek a diplomáját lobogtatva hogy Ő az Isten, és hasra kell előtte esni.

2018. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54 helyen volt állásinterjúm és soha nem ajánlottak semmit, kivéve az utolsó alkalmat, ahová fel is vettek. A fizetést csak a közszférában lehetett tudni, hogy mennyi lesz, meg amikor bolti dolgozónak jelentkeztem egyszer, de oda sem vettek fel.
2018. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően az a baj, hogy sok diploma semmit sem ér - nálunk is középsuli után sokan azért mentek egyetemre, mert NEM AKARTAK DOLGOZNI, na meg LAZULUNK, FÜVEZÜNK, BULIZUNK, és persze OTT JÓ CSAJOK, PASIK VANNAK."


Igy van, sok proli szulonek no a maja, hogy a gyereke egyetemre jar, csak nem veszik eszre, hogy az egyetem nem az, mint 30 evvel ezelott, most felvesznek boldog-boldogtalant, ha befizeti a tandijat, biznissz az egesz, nem csoda, hogy a diploma erteke a beka ulepe alatt. Regebb az ment egyetemre, aki tenyleg tanulni akart, most mindenki egyetemre akar menni, mert az a termeszetes, az a meno.

2018. márc. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem gáz, ez erről szól. Neked is van igényed, nekik is, van ilyen. Nekem is volt már, hogy keveset ajánlottak, mondtam, hogy köszönöm, de ennyiért nem. Nem éreztem gáznak, szeretek rögtön az anyagiakra rátérni, ne pazaroljuk feleslegesen egymás idejét.
2018. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Estádio de Felchút ***** válasza:

Igen, régebben volt ilyen. Aztán rájöttem, hogy már a telefonban meg kell mondani, hogy mennyi az annyi, fölöslegesen ne raboljuk egymás idejét.

Kérdező, miből van "mesterdiplomád"?

2018. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

gazdálkodás és menedzsment alap, műszaki menedzser mester, angol-német kommunikációs szintűn nyelvtudás.

Több év projektmenedzsmentben töltött tapasztalatom is van, plusz külföldi kiküldetések.

2018. márc. 11. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!