Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jutottál el a jelenlegi...

Hogyan jutottál el a jelenlegi munkahelyedre?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyedre hogyan jutottál be? Mióta kerestél állást? Keresett vagy nem preferált szakmával rendelkezel? Végzettségednek megfelelő munkahelyet találtál? Hányadik megpályázott állás hozta végül a sikert? Milyen benyomásaid voltak az állásinterjúkon?

2018. márc. 13. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Kocsival.
2018. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Beléptem a portán az ajtón.
2018. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Az egyik BIG4 cégnél dolgozom. Első körben szereztem egy jogi diplomát Pécsen. Utána 53 sikertelen állásinterjúm volt és 14 hónapig dolgoztam prostituáltként Budapesten. Nem volt könnyű bejutni, de megérte.
2018. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Jelentkeztem, felvettek. 3 interjún voltam abból egy nem sikerült egy meg rosszabb ajánlatot adott.

Komédia szakon végeztem, tehát minden csak nem preferált.

Egy interjú csak arra jó, hogy lemerjek mennyire hazudsz jól...

2018. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Jelentkeztem, voltam próbanapokon és felvettek.
2018. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"A jelenlegi munkahelyedre hogyan jutottál be?" - Professionon volt meghirdetve egy állás a cégnél amire jelentkeztem. Az is megfelelt a végzettségemnek úgy-ahogy (pénzügy-számvitel alapszakos diplomám volt addigra és közben tanultam számvitelt levelezőn) úgyhogy először bérszámfejtőként dolgoztam. 1,5 évig voltam itt aztán kicsivel azelőtt hogy megkaptam a diplomám átjelentkeztem a pénzügyi osztályra kontrollernek.


"Mióta kerestél állást? Hányadik megpályázott állás hozta végül a sikert?" 1-2 hónapja kerestem csak állást, talán 10-15 céghez jelentkeztem összesen. Egy másik helyen voltam előtte interjún de ez a cég jobban érdekelt, úgyhogy miután itt voltam és felvettek azt le is mondtam, nem volt kérdéses. Amikor meg váltottam tudtam hogy 2-en vannak akik már a felmondási időt töltik, megkerestem az ottani főnököt hogy érdekelne bármelyik pozíció, interjúztatott az osztályra és végül úgy gondolta hogy a 2-ből ez jobban menne nekem.


"Milyen benyomásaid voltak az állásinterjúkon?" - Szimpatikusak voltak, jó benyomást tettek, de a fura sablonkérdések is megvoltam meg az angol résznél meglepően erős akcentussal felvételiztettek. Gondoltam ha ő ilyen nyelvtudással fel lett véve legalább ezen a részen jók az esélyeim.

2018. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az előző munkahelyemen próbaidő alatt felmondtam egyik napról a másikra, mert megalázó helyzetbe hoztak, irreális feladatokat osztottak rám, elegem lett.

Így munka nélkül maradtam, de szerencsére nem sok időre. Két hét múlva megegyeztem a jelenlegi munkahelyemmel. Professionön hirdették az állást, jelentkeztem, először online tesztet kellett írni, majd kétkörös interjú volt, és felvettek. Más helyekre is pályáztam, párra hívtak interjúra, de miután eldőlt, hogy ide felvesznek, felhagytam a kereséssel. Jól döntöttem, tetszik a hely azóta is.

A végzettségemnek nagyjából megfelel a munkahely, igen. Viszonylag keresett a szakmám is, legalábbis Budapesten.

2018. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon wc-re kellett mennem, aztán láttam egy gyártelep féleség előtt "járőröző" biztonsági őrt, hogy el tudok menni errefele wc-re, mert nagyon kell. Rendes volt, és beengedett a portára wc-zni. Akkor jobban szét tudtam nézni, és láttam, hogy ez egy fémipari cég. Kérdeztem, hogy van-e felvétel, meg mondtam, hogy nekem van fémiprai végzettségem. Azt mondta, hogy nem tudja, de megkérdezi. 15 perc múlva már az ügyvezetőnél voltam, másnap már mentem is dolgozni.

Pedig én csak x@rni akartam. :D

2018. márc. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedéssel.
2018. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kb. egy hónapja kerestem állást, ebből nagyrészt az önéletrajzom normális megírása vitte az időt. Szakmába vágó állásokat kerestem. 4-5 céghez jelentkeztem ebből volt ahonnan nem jeleztek vissza, 1 helyen voltam interjún, nem vettek fel.


A cégemhez közvetlenül jelentkeztem a honlapon lévő e-mail címen. 1-2 nap múlva hívtak, hogy hol van a projekt helyszín, oda kellene menni. Odamentem, már tényként közölték, hogy ők lesznek a kollégák, ezt építjük. Mondtam egy összeget, mondtam hogy oké, aztán másnap már kezdtem is.

2018. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!