Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit válaszoltatok/válaszoln...

Ti mit válaszoltatok/válaszolnátok állásinterjún erre a kérdésre?

Figyelt kérdés
„Miért pont Önt kellene választanunk ebbe a munkakörbe?”

2018. márc. 15. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Engem ma már felidegesítenének egy ilyen maszlag dumával, úgyhogy megmondanám: kell az ember, kell a munkám vagy nem, ne szórakozzon velem !
2018. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Kielenmém azt, amiben jó vagyok, és fontos lehet a pozícióban.
2018. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Miert b+, mert en vagyok a legjobb :)
2018. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xswerdy ***** válasza:
53%

erre nem lehet általánosan válaszolni. Ha a végzettséged, az eddigi tapasztalatod teljesen témába vág, akkor emeld ki azt. Ha egy kicsit más irányból jössz, de esetleg az ottani tapasztalat az itteni munkához valamilyen aspektusból jól jöhet, akkor említsd azt.


Összefoglalva gondolkod el, hogy kik lehetnek a többi jelentkezők, és miben lehetsz alkalmasabb náluk a konkrét állásra.

2018. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

„gondold el, hogy kik lehetnek a többi jelentkezők, és miben lehetsz alkalmasabb náluk a konkrét állásra”

És ezt honnan a tökömből tudjam? :D

2018. márc. 15. 10:10
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Hülye HR-es kérdések... Erre általában azt várják, hogy miért pont annál a cégnél akarsz dolgozni, miért vagy nagy király a szakmában és részletezd, mennyire szuper empatikus, csapatjátékos és keményen dolgozó alkalmazott vagy.
2018. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xswerdy ***** válasza:
59%

"„gondold el, hogy kik lehetnek a többi jelentkezők, és miben lehetsz alkalmasabb náluk a konkrét állásra”

És ezt honnan a tökömből tudjam?"


nyilván ismered az adott szakma piacát. Feltehetőleg voltak kollégáid az előző helyeden. Valószínűleg ide is hasonlók jelentkeznek. Náluk miben voltál jobb?

2018. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
sablon kerdesre, sablon valaszt kell mondani.
2018. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az itteni válaszokból is látható, ebből a kérdésből (is) jól megállapítható a jelentkező értelmi szintje.


Egyáltalán nem a sablon dumával kell jönni, hogy csapatjátékos jól terhelhető vagyok. Annál ellenszenvesebb érv nincs, mint a "kell a munkám vegyél fel" arrogáns válasz.


Persze erre a kérdésre akkor tudsz igazán válaszolni, ha már van az adott munkakörben releváns munkatapasztalatod ami alapján tudod pozicionálni magad és tudod mi az ami átlagon felül megy.

2018. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, állásinterjún én szoktam kérdezni.


Ja, a szakmám hiányszakma.

2018. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!