Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnek a diplomások...

Mennyit keresnek a diplomások átlagosan? Elsősorban a közgazdászokra, jogászokra, mérnökökre gondolok

Figyelt kérdés

2018. márc. 15. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Közgazdászok pályakezdőként br. 250-300 ezer Ft körül keresnek, esetleg kicsit többet vagy kevesebbet attól függően földrajzilag hol helyezkednek el és milyen pozícióban

A másik 2-t nem tudom, de felvi.hu-n valahol fenn vannak a pályakezdők átlag fizuja szakonkénr

2018. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon változó ez az átlag. Egy vidéki önkormányzatnál dolgozó gazdász nem kap sokkal többet mint a minimálbér, egy Audinál dolgozó fejlesztő mérnök megkeres nettó 400 ezret is simán, egy ÁSZ-nél dolgozó Jogásznak meg államtitkári fizetése van. Szóval nettó 120 és 700 között bármi lehet.
2018. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egybe olyan, hogy mérnök. Elég nagy a szórás a kb 10 mérnöki szakon belül. Kereshetsz 130-300 nettó között pályakezdőként is.
2018. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

"Közgazdászok pályakezdőként br. 250-300 ezer Ft körül keresnek, esetleg kicsit többet vagy kevesebbet attól függően földrajzilag hol helyezkednek el és milyen pozícióban"


Én 2004-ben (!) kerestem pályakezdőként közgazdász diplomával 245 ezer bruttót. Ez 14 éve volt.

2018. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha megnézed a statisztikákat még mindig ezt írja átlag pályakezdő bérnek. Én most decemberben államvizsgáztam, az a cég vett fel ahol a gyakorlatot végeztem br. 260 ezer Ft-ért (vidéki multi).
2018. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmilyen válasznak fog hangzani, de igazából az adott munkahelytől függ, ahová felvesznek. Van ahol keveset adnak, van ahol többet, van ahol sokat.


Én első munkahelyemen a garantált bérminimumot kaptam (közgáz diploma). Utána váltottam és több lett a nettóm, mint az első helyen a bruttóm volt. Most bruttó 300+cafeteriát kapok.

2018. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökök bruttó 250 és 450 között kezdenek.


Bruttó 250 az a BSc-t végzett, átlagon aluli kvalitásokkal rendelkező jelentkező vidéki kis céghez, a bruttó 450 pedig az MSc végzettségű, jó nyelvtudású, budapesti multihoz jelentkező pályakezdő.

2018. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja, bár az a 450 lehet 500 is simán, ha minden klappol.
2018. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!