Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet úgy kivenni szabadságot...

Lehet úgy kivenni szabadságot hogy nem tartozik bele a kivehető napjaimba de nem is kapok fizetést arra a napra?

Figyelt kérdés
Egy elég fontos dolog miatt kellene szabit kivennem és nekem úgy is jó ha aznapra nem kapok munkabért csak engedjenek el, van ilyesmi lehetőség? Még csak egy éve dolgozom így eddig nem kellett ilyenhez folyamodnom.
2018. márc. 17. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés nélküli szabinak hívják, és bármikor kérhető, a munkáltató pedig vagy engedélyezi vagy nem. De ezt akkor szokták kérni, ha valaki hetekig-hónapokig nem fog dolgozni. Egy napra miért nem kérsz rendes szabit?
2018. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak félek hogy ha a főnök húzná a száját hogy hát kéne jönni akkor mondhatom hogy nekem az is jó ha aznapra nem fizet csak engedjen el, kicsit hangulatember, néha benyögöm hogy egyik napra kéne egy szabi, meg se kérdez mire csak okés, persze, menjek csak máskor meg kb át kell mennem ügyvédbe hogy kiharcoljam magamnak merthogy háááát most van mit csinálni.
2018. márc. 17. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Fiznélküli lehet, de ez alatt szünetel a biztosítás, és az első naptól köteles vagy eü szolg járulékot fizetni.
2018. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Menj akkor aznap táppénzre.
2018. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, a kérdésedet már megválaszolták, ezért én csak reagálok arra, amit írtál (hogy néha úgy kell kiharcolni)

Nem tudom, tudod-e, hogy az éves szabadságból csak 7 nappal rendelkezik a dolgozó, az összes többit a munkáltató adja ki, amikor neki megfelelő. Így aztán ne csodálkozz, hogy ha sok munka van, akkor nem akar elengedni.

És papírforma szerint, hivatalosan úgy kell kikérni a szabadságot, hogy előtte 14 nappal írásban kéred a szabadság kiadását. Szóval jó, ha tudod ezeket :-)

Ha ismerted, bocs, csak mvel azt írtad, 1 éve dolgozol, gondoltam hátha nem tudod :-)

2018. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Egy napra értelmetlen fizetés nélküli szabit kivenni. Nekem volt, hogy pár nappal túlszaladtam az éves szabadságkereten, de a főnököm inkább beiratta velem, mintha dolgoztam volna, és kifizette, mert azt mondta, hogy csak felesleges plusz adminisztrációval járna arra a néhány napra kijelenteni, aztán újra bejelenteni.
2018. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, megoldódott mert át tudtam helyezni a programot a jelenlegi munka határideje utáni napra akkor meg mehetek isten hírével :)
2018. márc. 17. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!