Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havonta mennyit tudtuk félrete...

Havonta mennyit tudtuk félretenni?

Figyelt kérdés

Mennyiből?

Mire?

Kor?



2018. márc. 17. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha az alapbéremet nézzük, ami nettó 95ezer, abból úgy marad egy 16ezer, miután kifizettem mindent. Mondjuk többnyire ez is ritka, hogy megmarad, mert mindig jön valami "nem kötelező", amire elmegy annak is az egyik része.

25.

2018. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szüleidnél élsz?
2018. márc. 17. 16:56
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Négyen vagyunk a családban. (Két kereső szülő, két kereső gyerek)

Így négyen havonta 500e Ft-ot tudunk félrerakni összesen.


Anya 52 éves, Apa 56 éves, nővérem 26, én 24.


Igazából ez csak ideiglenes, mivel még mindketten otthon lakunk, ahogy elköltözik a nővérem vagy én, hirtelen megnőnek az egy főre jutó költségek. :)

2018. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Kb. minimálbér, 2 fő. Nos, fizetésnap után 1-2 héttel már van, hogy szinte semmi nem marad, viszont folyamatosan tele vagyunk étellel.

Most kellett venni a házhoz is dolgokat, konkrétan 6500 maradt a hónapra, ez elmegy tojásra, de minimum 1-2 kiló káposztát is veszünk friss zöldségnek, jó lesz. De újra van itthon minden, ami kell, még xilit is, ami rég volt, mert mindenütt felment az ára vagy nem kapható s kénytelenek voltunk eritritet használni, az édességek nálunk napi szinten jelen vannak.

40 körüliek vagyunk és szerintem az ország 2 legélhetetlenebb informatikusa. Nem volt ez mindig így s bízom benne, hogy nem is lesz, ha nem bíznék, már öngyilkos lettem volna.

Villannyal fűtünk s 3 járművünk van, bár csak egyen van műszaki, a többire csak fizetjük a biztosítást és az adót (utáljuk az ügyintézést és a remény hal meg utoljára). De az egyet is ritkán használjuk, elvégre ritkán van pénz benzinre.

Viszont az életünkben extra költség nélkül is akad humor, ha fekete is.

2018. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

2 felnőtt, 2 gyerek. Olyan 70-80.000 között tudunk elrakni havonta, de a kicsire még jár a gyes, én mellette dolgozom. Nemsoká lejár, akkor szerintem olyan 50.000 körül. Persze nyáron kevesebbet, mint télen, mert ilyenkor csinosítjuk az udvarunkat, és az is drága.

A bevételünk olyan 450 körül van. Ha jobban odafigyelnénk, lehet menne több is, de nekünk így megfelel.

2018. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Havonta kb 450 ezer forintot tudunk félretenni a párommal. Ketten együtt kb. 800 ezret keresünk. Ketten élünk együtt, gyerek egyelőre nincs. Én 29, párom 26.
2018. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

350-et kapok kézhez.


110-120 megy el havonta megélhetésre. Szobabérlés, utazás, kaja.

50 ezer egyéb kiadásokra (Nagyobb, számolható kiadások, mint diákhitel visszatörlesztés, új telefon, új bicikli, jogsi ára visszaosztva hónapokra)


Összességében olyan 200 ezer ami tisztán megmarad mint tartalék.

2018. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Mielőtt valaki belekötne, hogy nem tudok számolni, a fizetésen felül vannak egyéb bevételeim.


Év végi bónusz 1-3 havi fizetés attól függően milyen projekten vettem részt és milyen évet zártunk. Vannak kisebb befektetéseim ami után szintén van évente fél-egy havi bevétel. Nem sok, de a semminél több. Illetve időnként akadnak "maszek" munkák, abból is összejön némi pénz.


Összességében ez hónapra bontva további 20-30 ezer forint bevételt jelent.

2018. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

120 körüli alamizsnáért gürcölök egy nagyáruházban. Anyámmal és nagymamámmal élek. 20 ezret beleadok a rezsibe, illetve a bevásárlások jó részét is én állom. Kajában nekem sosem volt nagyobb igényem a babkonzervnél és az instant kávénál, nem is dohányzok, így ezekre ha milliárdokat keresnék, akkor se menne a pénz; egyedül a hobbimra költök jelentősebb összegeket (havi 15 ezer mondjuk ennek is gátat szab többnyire). Buszbérlet 7000 Ft, amit a jó akaratú cég nem szándékozik állni. Így félreteszek havonta 60, de inkább 70 körül.


Mindez nem hangzik rosszul, csak ebből nem fizettem diákhitelt, telefonszámlát, ezenkívül fél évig kellett spórolnom, hogy a jövő héten tudjak majd venni egy 20 éves autót (átírással meg mindennel az is benne lesz 350-ben szerintem), amit meg majd fent is kellene tartani. 25 évesen, diplomával nem pont ilyen életet terveztem, de bizonyos magánéleti problémák miatt nem is igazán van ingerenciám és motivációm ezen változtatni egy darabig.

2018. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi 29 (N), 33 (F)

Együtt kb 750 nettót keresünk + cafeteria (mindkettőnknek majdnem 10 év multi tapasztalat)

Eddig albérletben kb 350-et tudtunk félretenni. Most költöztünk sajátba, bár sok a kezdeti költség de utána sokkal olcsóbb lesz mint az albérlet.

Valószínűleg nem fogunk tudni ennyit félretenni most egy kicsit, mert felmondok, nem bírom a melóhelyet. Bízok a jelenelgi helyzetben meg hogy egy 350 nettós munkát azért megkapok és akkor folytathatnánk így a spórolást az esküvőre, gyerekre.

2018. márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!