Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdvözlök mindenkit! Szerintete...

Üdvözlök mindenkit! Szerintetek ez hiheto?

Figyelt kérdés
Az egyik másodunokatestvérem radiológus pályakezdő orvos. Valószínűleg nemsokára úgymond ,,szakorvos" lesz de Luxemburgba tervez menni ahol már kapott is egy állásajánlatot. Nem akartam elhinni, hogy 28000Ft az órabére. Nem napi ÓRA. Édesanyám jogász és szerintem nettóban nem keres annyit amennyit ő ott egy nap alatt megkeresne. Főleg, hogy szerintem egy radiológuson nincs nagy felelősség az orvosi szakmában. És különben is sokallom nagyon ezt a fizetést. Nyílván külföld de még ha mérnökként megértem, de orvosként. Van itt olyan ember aki dolgozott orvosként itt nyugaton? Tényleg ennyire jól keresnek? Egyébként nem birom az uncsim. Azt hiszi, hogy elvégzett egy orvosit o szarta a spanyolviaszt.
2018. márc. 17. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Simán lehet
2018. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor bekaphatja a másoduncsin! Már elnézést.
2018. márc. 17. 19:48
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Reális, ez havi 4-5 millió.
2018. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A jó édes ***** válasza:
100%

Bruttóban reális, csak épp a Benelux államokban van az egyik legmagasabb jövedelemadó.

Luxemburg átlag 48,78%

Magyarország fix 15%

[link]

Vagyis annak az összegnek a felét rögtön le is vonhatod - persze még így is magas, de ők ezzel kompenzálják azt, amit mi ÁFA-val oldunk meg.

2018. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Miért is? Te is tanulhattál volna értelmes szakmát, miért nem tedted? Mert irogynek lenni egyszerűbb, igaz?
2018. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ja, rohadjon meg amiért mer többet keresni tőled. Irigység forever.
2018. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Középiskolás vagyok😒
2018. márc. 17. 20:29
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Akkor mit rinyálsz itt? Eltartanak

Jelentkezel te is irvosira aztán meglátod


Nem mellesleg radiológus nélkül se röntgen, se ct, se mri felvétel kiértékelés nem lenne... jogász nélkül meglenne a világ, radiológus nélkül nem annyira

2018. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4/8 . itt a bizonyitek hogy itt is ugyanannyi. ttp://hellomagyarok.blog.hu/2017/03/28/luxemburgi_luxus_egy_atlagos_nap_a_vilag_masodik_leggazdagabb_orszagaban.

Egyebkent nem rinyalok. Csak folyamatosan pattog, hogy milyen keveset keres, milyen sokat kell dolgoznia. Közbe egyébként is 100szor jobban áll anyagilag mint mi.

2018. márc. 17. 21:01
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

"Főleg, hogy szerintem egy radiológuson nincs nagy felelősség az orvosi szakmában."


Rajta van a legnagyobb felelősség! Rajta és a patológuson!

A radiológus dönti el, hogy az a folt a páciens belsejében az természetes dolog, vagy pl. daganat. Ha ő ezt elnézi, akkor adott esetben a rákbeteget hazaküldik azzal, hogy semmi baja. Akkor, amikor még esetleg esélye lenne meggyógyulni. Aztán mikor az ismétlődő panaszai miatt újra jelentkezik, addigra már meg lesz pecsételve a sorsa.


"de még ha mérnökként megértem, de orvosként"

Szerinted fontosabb munkát végez az, aki gépek gyártásával foglalkozik, mint aki emberek gyógyításával? Te nem vagy százas, öregem!

2018. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!