Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidős vagyok de lágyéksérv...

Próbaidős vagyok de lágyéksérvem lett, meddig lehetek táppénzen?

Figyelt kérdés
Nem a munkától lett a sérv, 1 hét múlva lejár a szerződésem, de kb 1 hónapos lenne a táppénz.
2018. márc. 17. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 hét múlva lejár a szerződésed, akkor 1 hétre mehetsz táppénzre
2018. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez új munkahely, de előtte folyamatosan volt munkaviszonyom.
2018. márc. 17. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most próbaidős vagy, vagy határozott idejű a szerződésed???
2018. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy meddig lehetsz táppénzen, hanem ha nincs határozatlan idejű munkaszerződésed, akkor ha 1 hét múlva a munkáltató úgy dönt, hogy nem hosszabbít, vagy nem ad neked határozatlan idejű munkaszerződést, akkor megteheti.
2018. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy elöttem irták, sajnos ne lepödj meg ha elküldenek. Utána nem táppénzen leszel, hanem munkanélküli, na ott számítt majd h elötte is dolgoztál, az álláskeresetinél.


De sok sikert, reméljük nem nem küldenek el, én a helyedbe betelefonálnék a fönöknek, h sokat jelent neked ez a munka, és sajnos sérved lett, ami mégse egy nátha, nem lehet vele ugrándozni. Egy próbát megér, hajrá.

2018. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ez egy nagy gyár, itt leszarják sajnos, van a helyemre másik. A gyár megértené biztos, de a vállalkozónak jobban megéri később újra felvenni. :-(

2018. márc. 17. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Mennyire erős tüneteid vannak? Nem lehet egy hétig még halasztani a műtétet?

Én megpróbálnám kibekkelni, hogy lejárjon a próbaidőm (gondolom az "1 hét múlva lejár a szerződésem" azt jelentené, hogy a próbaidőd jár le). Utána műttetném meg magam.


Ha most tudtad meg, hogy lágyéksérved van és ennyire sürgősen műteni kell, az nem szokványos eset.

Én 2015. decemberében vettem észre magamon, 2016. január elején jutottam sebész elé, ő júniusra adott időpontot. Ezt később két alkalommal is módosítottuk (én kértem, személyes okok miatt). Így végül 2017. januárjában műtöttek meg. Kb. szeptembertől okozott egyre több kellemetlenséget, de minden további nélkül bírtam dolgozni a műtétig.

Ismerek másokat is, akik évekig elvoltak vele, mire megműtötték őket. Ezért csodálkozom, hogy egy héten belül műteni kell téged.

2018. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elég erősek, ha kibírom a próbaidő végéig utánna is csak 1 hónapos szerződéseket adnak.:-(
2018. márc. 18. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!