Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a sikertelen álláspályázatok mögött munkáltatói kartellezés van?

Figyelt kérdés

Nálunk az ipartelepen van egy munkáltatói csoport amelyek nem veszik át a másik dolgozóját, sőt a HR vezetők értesítik egymást a pályázókról.

Ez nagyon durván jogellenes, de senki sem tud ellene tenni semmit mert szinte lehetetlen bizonyítani.

Lassan már a dolgozók is pontosan tudják az érintett munkáltatók körét, honnan hova nem szabad pályázni mert baj lehet belőle.


2018. márc. 17. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Én feketelistákról hallottam, akik rajta vannak, azokat nem szabad felvenni.
2018. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom általánosságban mennyire jellemző, én eddig nem hallottam erről. Inkább pont az ellenkezőjét tapasztalom.


Amelyik multinál dolgozok gyakran próbál átcsábítani embereket a konkurenciától (mindkettő autóiparhoz kapcsolódik), de innen is sokan mennek át oda. Elég nagy a vándorlás a 2 cég között, még olyan is volt hogy valaki váltott majd visszatért. Én már szinte úgy érzem előnyben van aki a konkurenciától akar hozzánk jönni, annyi kollégámnak volt tapasztalata a másik cégnél.

2018. márc. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

tegnap 22:51


Kár, hogy az embereke beletörődnek mindenbe, a tömegek nem indulnak meg és burítanak fel ilyen esetben, helyzetbe mindent. Csak mert aki feketelistázik, ne félj, azok összetudnak tartani, meg fogni , a kis korrupt mocsadékok. Eleve mit csinálr az az ember aki fekelistára kerül (?) embert öl, a HR családját, a vezető családját irtotta ki, mészárolta le, vagy mi ?! Törvény nem tesz ellen semmit, úgy elkellene verni az ilyen embereket, hogy megemlegesse amíg él.


Én mint frissen végzett "pályakezdő" elmentem dolgozni egy multihoz (bevásárlóközpont), 1,5 hónapig bírtam, mert szemétkedtek velem. Az ok senkit nem érdekelt, hogy te miért pakoltál és számoltál le. Feltettek a görények egy listára (szerintem) és kapom, kaptam az elutasító emaileket, éveken keresztül. A hivatalokat, a munkaügyit, senkit nem érdekel, dögölj meg, ennyi.

2018. márc. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* Mi köze van 20 másik munkahelynek ahhoz, hogy az embernek problémája volt a 20-ból az egyik munkahelyen (?) soha nem értettem, hogy a magyar emberek miért ilyen ostobák !
2018. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!