Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon telhetetlen vagyok ha...

Nagyon telhetetlen vagyok ha ennyi lenne számomra az optimális fizetés?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom jelen pillanatban az 1 millió Forint nettó kereset lenne az ami már elfogadható számomra. Ennyiből tudnék már ésszerű terveket szőni és megvalósítani az életben ésszerű időn belül, anélkül hogy mindenféle hitelekbe kéne verjem magam. Ennyire lenne szűkségem hogy azt mondhassam hogy van egy magabiztos egzisztenciám és egy kiszámítható jövőképem. Nagyon telhetetlennek tűnök ezért?
2018. márc. 18. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
És azért cserébe te mit tudsz letenni az asztalra? Álmodozni lehet nyilván, csak az elvárásaid legyenek valósak.
2018. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ha kérhetem ne térjünk le az alapkérdésről.

Persze beismerem, hogy ez Magyarországon egy teljesen irreális elvárás. Max politikusok keresnek ennyit vagy többet.


Ennek ellenére ez nem olyan fú de sok pénz. A pénzel pedig nem az a célom hogy űrhajót meg jachtot vegyek. Pusztán teljesen földhözragadt mindennapi célok. Még csak azt se gondolom hogy ennyi pénzel olyan "hú de gazdag" lennék. Egyszerűen csak ezt hozta ki a matek, ahhoz hogy egy polgári élhető színvonalú életet tudjak élni.

2018. márc. 18. 19:40
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Igen, elég telhetetlen. Mi ketten keresünk a férjemmel 780 ezer körül, van egy 3 éves fiunk. Vettünk lakást, van megtakarításunk nem is olyan kevés, a fiunk magánoviba jár, foglalkozásokra, mi tanfolyamokra, hobbyra költünk, évente kétszer utazunk külföldre és két-három havonta belföldre egy hétvégére, hetente étterembe, emellett mindig tudunk félretenni minimum 100-150 ezret.
2018. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Hármas leírt mindent.
2018. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%

Senki nem tér el a témától, de fontos, hogy miért vársz 1 misi fizetést.

Ha orvos vagy szvsz teljesen reális elvárás lenne, csak sajnos nincs annyi.

Ha utcaseprő akkor teljesen irreális.

2018. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"de fontos, hogy miért vársz 1 misi fizetést. "


Ennek semmi köze nincs a kérdéshez.

Vannak kitűzött céljaim az életben, amiket egyáltalán nem gondolok "luxusnak". Még is egyszerűen elérhetetlennek tűnik a megvalósításuk.


@19:50


Mivel egyedül álló vagyok, azt mondom ha megkeresném azt a 780 körülit, amit te, azt mondanám ok. Már azzal is sokkal előrébb lennék mint most.

2018. márc. 18. 20:05
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha Te vagy Bill Gates, Steve Jobs vagy Mark Zuckerberg - netán hasonló kaliberű ember, hasonló tudással, akkor nem vagy telhetetlen. De 1-es válaszoló nem tért el a témától, hanem nagyon is ott volt: amennyiben nincs kimagasló tudásod valamiben, úgy igen, telhetetlen vagy és szállj le a földre, ugyanis, ha nem maradsz a realitások talaján, akkor örökké egy céljait el nem érő, megkeseredett ember leszel.
2018. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Késő, már rég az vagyok... :D
2018. márc. 18. 20:13
 9/23 A kérdező kommentje:
Egyébként Bill Gates, Steve Jobs vagy Mark Zuckerberg és hasonlók, karrierjük fellendülése elején is már szerintem sokkal többet kerestek, mint potom 1 millió forint per hó.
2018. márc. 18. 20:14
 10/23 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem azt kérdezi, hogy a képzettségéhez képest reális lenne e a havi egymillió, hanem, hogy egyetértünk e azzal, hogy ennyi pénz kellene a megélhetéséhez. (egyik korábbi válaszoló voltam)
2018. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!