Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a 160 nettós fizetésem...

Ha a 160 nettós fizetésem lecsökken 130 nettóra és munkaidőben kompenzálnak az mennyi munkaórát jelent?

Figyelt kérdés

matekozzunk. Teljes munkaidő heti 5 nap, napi 8 óra, havi szinten ez össz 160 óra melyért jár nettóban 160.000.

Vagyis az óradíj nettó 1000.

A munkáltató azt mondja hogy anyagi okokból le kell csökkentse a fizumat 30.000-el, nettó 130ra. És a kiesést munkaidővel kompenzálja, vagyis kevesebbet kel dolgozni.

Na most ha 1000 az óradíjam, akkor 30.000 mínusz 30 munkaórát jelent havi szinten, osztva 4el = 7.5 órát/hét.

Vagyis ha azt mondom, akkor egy héten 1 napot nem jövök egyáltalán, és azt a maradék fél órácskát meg X napon majd ráhúzom, akkor kb igazam van?


2018. márc. 19. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
persze ez így működik,hogy megmondod majd a főnöknek te 1 napot nem dolgozol
2018. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
igen! ezt beszéld meg a főnökkel - egyezzetek meg, ha már ilyet kell tennie "anyagi okokból" - még azt a félórácskát sem kellene hozzátenni - ez lenne a "fizetésemelésed" Határozottan: rendben van, de 4 napot dolgozom. (#1-es: ilyen főnök is van ám!)
2018. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"persze ez így működik,hogy megmondod majd a főnöknek te 1 napot nem dolgozol"



Már megmondtam neki. Nem tetszett neki húzta a száját. De azt is megmondtam hogy vagy így lesz vagy könnyes búcsú és ő fog felmondani nekem mert én nem mondok fel, de nem is jövök 5 napot csak 4et.


Per pillanat itt tartunk de úgyis csak ápr 1től indul ez a rendszer.

Vagy addig tényleg felmond.


De egy 130-as állás esetén ez se lesz nagy veszteség mert bár ezt a főnök nem tudja de úgyis csak addig maradok (ha 4 nap akkor is) amíg mást nem találok.

Vesztenivalóm semmi, és az egyetlen dolog amivel sakkban tarthatna a cég az az állásom ami már túlhaladottá vált ezzel a csökkentéssel így ez is kilőve mint "ostor".

2018. márc. 19. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!