Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok pár hónapig...

Dolgoznátok pár hónapig (nettó 120000 Ft-ért), csak azért, hogy otthon tiszta vizet önthessünk a pohárba?

Figyelt kérdés
Ennyit tudnék keresni napi 11,5 órával . (8 óra munka, ebédszünet, autózás). Falun lakom, autóval járnék, ezért ilyen alacsony a nettó. Busszal, vonattal nincs lehetőség bejárni, csak úgy, ha az egész napom rámegy (4 átszállás). Közelebb egyenlőre nincs munkahely, de azonos fizetés esetén ez a nettó is csak 150000 Ft lenne. A párom nem akar innen elköltözni, ő nem cseszeget a munkahellyel, bár volt már vitánk e-miatt. A felmenőink viszont a munkahely hiánya miatt állandóan kritizálnak, persze részükről a segítség az nulla és nem is egy településen lakunk. Szeretnék önálló jövedelmet, de úgy érzem , ha ennyit lennék távol semmi nem lenne rendben a házban, szinte mindent én csinálok, 2 iskolás gyerekünk van. A párom dolgozik, nem egy uralkodó otthon semmit meg nem mozdító hím, de sokkal több házimunkát nem tudna ő sem végezni. Nem tölt senki sem 8 órát házimunkákkal, aki ezt állítja kamuzik , szóval azért van szabadidő, de nem napi 11-12 óra. Egy nagyobb városban nem menne el sok idő és pénz a munkahelyre járással. Nem akarja egyikük sem felfogni ezeket a dolgokat. Itthon nem akarok ülni, de ilyen feltételekkel anyagi szempontból dolgozni sincs értelme. Tudom a párommal kellene megbeszélni, de neki ez így nagyon kényelmes , ha szóba hozom kitér, elég határozatlan, ül a langyos vízben. A pénzünk így is pont elég, de kinek nem jönne jól egy kis plusz, talán minőségibb nyaralásokat is megengedhetnénk magunknak vagy bármit. Arra gondoltam, hogy próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili. Szerintetek ? 38 N

2018. márc. 19. 11:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
54%

"próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili"


Mint annyiszor, most is felmerül a kérdés, miért nem azelőtt tisztáztátok ezeket a dolgokat, hogy élettársi kapcsolatba léptetek, és gyerekeket vállaltatok. Ha eddig jó volt neked falun, milyen alapon várod el az élettársadtól, hogy költözzön?

2018. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

Én mondjuk azt nem értem, hogy az odáig oké, hogy 8 és fél óra a munka, de miért 3 óra az út autóval?

Másfél- másfél óra oda-vissza a legözelebbi város?


" Falun lakom, autóval járnék, ezért ilyen alacsony a nettó." Magyarul többet keresnél, csak már leszámoltad a benzinköltséget vagy hogy?

Meg azt írod, ennyit keresnék 11 és fél órával. Azt értem, hogy ennyi időd megy el, de azért ez így félreérthető, mert azt hittem, 11 órát kell dolgoznod nettó 120-ért.

Én azt érzem, inkább nemleges választ vársz tőlünk, egy megerősítést, hogy ez így hülyeség, stb.


"Egy nagyobb városban nem menne el sok idő és pénz a munkahelyre járással." Ez így nem feltétlenül igaz: Bpesten 10 ezer a havi bérlet és simán lehet napi 1 órát utazni a munkahelyig (sőt, még többet is)

2018. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kérdést neked és párodnak közösen kell eldöntenetek.

Ha iskolaidőn kívül a gyerekek (mekkorák?) felügyelete biztosított, szerintem érdemes elmenned dolgozni.

.

"A pénzünk így is pont elég"

Meggondolandó, ha a havi 120.000 nettóból csak a felét (60.000) félreteszitek, az egy évre vetítve 720.000 Ft megtakarítás, a másik feléből számottevően javulna életminőségetek, a gyerekenek is több jutna.

2018. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
42%
Nettó 150e-et kevesled 8órás állásra, ráadásul úgy,hogy 38 évesen még semmit nem dolgoztál, beszarás vagy!
2018. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Az út oda-vissza összesen 95 km lenne naponta,35 Ft/km-el (nem csak a benzin ára) számolva 70000 Ft, bejárásra 9 Ft/km-t fizetnek, tehát 50000 Ft elmegy a nettó fizetésből az autóra. 1 óra alatt oda lehetne érni, több falun keresztül , de 15 perc tartalék kell minden reggel. Az ebédidő 1 óra. A gyerekek 3. és 6. osztályba járnak, gyalog 1,5 km az iskola , az úton van egy 300 m-es országúti szakasz, ahol nincs járda, szóval gyakorlatilag gyalog életveszélyes. És igen, a felügyeletük nélkülem napközben nincs megoldva, rajtam kívül senki nincs aki vinné-hozná őket, felügyelne rájuk amikor kell. Gyeses anyukákra, beteges nyugdíjas öreglányokra nem alapoznám a felügyeletüket, akkor jönnének, ha éppen van kedvük. Sajnos 19 évesen nem voltam annyira rafinált, körültekintő a lakóhelyem és a párom megválasztásánál, hogy erre akkor gondoltam volna.
2018. márc. 19. 12:29
 6/36 A kérdező kommentje:
Az hogy jött ki neked, hogy még nem dolgoztam?
2018. márc. 19. 12:31
 7/36 anonim ***** válasza:
35%

Egy harmadikas gyereknek mégis milyen felügyelet kell? Tízévesen simán kimostam magamra, elhoztam öcsémet óvodából meg összedobtam valami szendvicset vagy rántottát vacsorára. 300m az út mellett sem éppen egy halálos fenyegetés. A hatodikas meg már főleg nagyjából önálló kéne, hogy legyen.


Kifogásokat keresel arra, hogy tovább henyélj otthon, amíg apa eltart jól. Nem menő.

2018. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy itt csak zsenik vannak. Ezek szerint amikor 9 éves voltál ( 3. osztályos ) és megbetegedtél elmentél a háziorvoshoz, utána megnézted mikor van patika elmentél kiváltani a gyógyszert előírás szerint bevetted és meggyógyultál , ja még ebédet is főztél. Mese Maci . Nem tudom , hol laksz, hogy neked nem tűnt még fel, de manapság a gyerekek többségét autóval viszik iskolába.
2018. márc. 19. 13:42
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

2-es vagyok és kimondom: nem, ilyen feltételek mellett valószínűleg nem mennék el dolgozni - főleg nem pár hónapra.

Napi 95 km-t biztosan nem autóznék csak azért, hogy szaladjon a háztartás, a gyerekek miatt örökösen idegeskedjek, ha megbetegednek, akkor meg a munkahely miatt idegeskedjek, hogy kirúgnak-e, stb.


Ezzel szemben minden eszközzel megpróbálnék valamit keresni közelebb, részmunkaidőben.

2018. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tudnék otthon ülni, de azt is nehéz elhinni, hogy nincs a közelben másik kisváros, vagy olyan falu, ahol ugyanennyit megkereshetnél azzal, hogy az önkorinál dolgozol, a helyi kisboltban, bölcsiben, könyvtárban vagy akárhol.


Ha van autó, akkor a gyerek nem szokott akadály lenni. Reggel elvinni őket (igen, akár egy órával korábban sajnos), letenni őket, délután hazafelé vagy te, vagy a párod felszeditek őket, ha az nem megoldás, hogy a nagyobb hazakíséri a kicsit. Rá azért már rálehetne bízni ezt a feladatot.

Ha valamelyik rosszul lesz a suliban, akkor munkahelyről elkéredzkedik és megy a gyerekért. Orvos után átviszi nagyszülőhöz, rokonhoz, bébiszitterhez, vagy otthon marad vele. Szabin, táppénzen.

Én ezt nem látom olyan nagy gondnak, rengeteg mai család csinálja ezt így és valahogy talpon vannak, működnek. Kevesen tehetik meg, hogy egy fizetésből éljenek.

Annak viszont valóban nem lenne értelme, hogy a fizetésed felét elautózd.

2018. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!