Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai recepción mennyi a...

Szállodai recepción mennyi a fizetés? Budapesten

Figyelt kérdés
Szállodalánc, kisebb hotel is érdekel.
2018. márc. 20. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Minimálbér +10-15%. Ez jár. Láncnál talán +20% is megvan, de nincs nagyon más. Nem ajánlom. Külvárosi kis hoteleket szintén nem ajánlom. A belvárosi kis magánhotelek a legjobbak. Azért mert a +10-15% mellett lesz leadó taxistól, "hop-on"-tól, stb... Ezeket a leadókat a láncok lenyelik. Külvárosban meg kevesebb az a vendég akiknek ezt el lehet adni.
2018. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Neten a kalkulátor nettó 180.000Ft-ot ad meg...akkor ez nem valós? 😕
2018. márc. 20. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, hogy te mit nézel. 2018-ban a garantált bérminimum 180.500,-Ft bruttó! Ezt akkor kapod meg, ha elvárják a megfelelő végzettséget a pozíció betöltéséhez és te ezzel rendelkezel. Ez azt jelenti, hogy a nettód kb 125.000,-Ft lenne. az a 180.500,-Ft +10-15% lehet amire én gondoltam. Kézhez ez 130-140 közé esne. Ez, mint tudjuk Budapesten semmire nem elég. Nagyobb lánc adhat akár 150-160-at is nettó. De ahogy írtam kisebb belvárosi magán hotel esetében ennek a duplája is összejöhet leadókból. Így már érted?
2018. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Már én is gondoltam végső elkeseredésemben, hogy elmegyek recepciósnak a Gellértbe (tanári diplomákkal). Három idegen nyelvet beszélek, gondolom, ez jól jön ott. Én is ki akartam írni a kérdést, hogy vajon mit lehet ott keresni. De ezek szerint felejtsem el. Családot kéne eltartani Budán...

Vagy a Gellért más kategória?

Ja, és én az anyuka vagyok, szóval délelőtti félállás kellene...

2018. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
netes bérkalkulázor ad ki Budapesten szállodai recepciós munkakörben nettó 180e Ft-ot átlagbérként. Profession talán...
2018. márc. 20. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
3 nyelv ismeretével azért többre lehet számítani. Szerintem a Gellért sem kimagasló. Viszont a nyelvpótlék jó lehet, illetve a 3 gyermekre járó adókedvezménnyel már másképp festene a dolog. Véleményem szerint talán még ott is kaphatsz 250 körüli nettót ebben a felállásban, de csak és kizárólag teljes munkaidő esetén. Őszintén szólva a bérkalkulátor átlagbére szerintem nem ad pontos képet. De kedves kérdező! Gondolj csak bele! Ha 180 a nettód és kifizetsz belőle egy 100 +rezsis albérletet akkor mi marad? Májkrémes kenyéren kívül nem sok. (Ne értsétek félre. Imádom a májkrémes kenyeret. :) ) Tapasztalatból írtam, hogy a leadó a fontos. Ha pesti szállodában akartok dolgozni már az interjún kérdezzétek meg, hogy a taxik és a belépők eladásából számíthattok e szétosztott jutalékra. Sőt! Még jobb, ha már a recepción megtudjátok, vagy akár valaki más megtudja helyettetek. Akkor nem azt mondják az interjún, hogy csak ez érdekel. Ami elég fura mert szerintem az emberek nagy része a pénzért dolgozik. Persze, hogy az érdekel. :) Arra készüljetek fel, hogy nagyon stresszes munka. 8 év recepciózással a hátam mögött ezt kijelenthetem.
2018. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, a 3-as szám a nyelvről a gyermekekre is beragadt. :) Ha van kérdésetek írjatok, hátha tudok segíteni.
2018. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Recepcióról lehet belül tovább lépni? Mennyire fizetik meg a reservation agentet? Miért stresszes,csoportok miatt?
2018. márc. 20. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Ritka a feljebb lépés. Nem is fizet olyan sokkal többet egy rezerváción, vagy recepció vezetőként dolgozó. Azért stresszes mert rengeteg barommal találkozol akik mind foghegyről beszélnek veled mert te "csak egy recepciós" vagy neki ő meg maga "a vendég" akiért neked élned-halnod kell. Nyilván ez valahol igaz, de nagyon sokszor visszaélnek ezzel a vendégek és túlfeszítik a húrt. Rossz úgy hazamenni, hogy káromkodott, ordított veled valami jött-ment mert te állsz ott, hogy hallgasd. Nem érik meg, hogy a lift elromolhat. Inkább ott kötekednek veled, hogy rossz a lift. Ez csak egy példa. Sok más ilyen is lehet. Ha 4 és 5 csillagban vagy akkor még többet kell tűrnöd. A csoportoknál borítékolható, hogy be fognak italozni/drogozni és hangosak lesznek ami miatt a többi vendég ismét téged talál meg. Többször kárt is okoznak amit nem ismernek el. Budapesten nem belföldi turisták vagy üzleti utazók a jellemzőek. Itt igenis a külföldiek vannak erősen túlsúlyban. Tapasztalataim alapján pedig azt kell mondanom, hogy a német (nem osztrák) és a japán vendégeken kívül egyik nép sem tud viselkedni. Ha valamelyik nagyobb balhét csap és főnöknek kell intézkedni akkor az is rajtad fogja csattintani az ostort. (Tisztelet a kivételnek.) Nem hiába hiányszakma a recepciós. Tényleg nagyon stresszes. Meg nem fizetik rendesen. Továbbra is azt ajánlom, hogy ha ezen a vonalon akarsz elindulni akkor 5-6-7. kerületi 2 vagy 3 csillagos hoteleket keress amik nem lánchoz tartoznak. Nem tudom, hogy vidékről költöznél e, de ha igen akkor a saját példámból kiindulva minél külsőbb kerületben lévő albérletet keress. Olcsóbb és tök mindegy, hogy 40 percet ingázol vagy 60 percet. Dolgoztam már vidéki hotelben is és pestihez is volt szerencsém. Elhiheted. A vidéki nyugisabb.
2018. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. márc. 20. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!