Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság M. o. -n mennyi...

Manapság M. o. -n mennyi pénzre lenne szükség ahhoz, hogy valaki magas életszínvonalon éljen 60 évig és ne kelljen közben dolgoznia? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, egy nőnek mennyi pénzre lenne így szüksége? Mondjuk 60 éven keresztül márkás, új ruhák (havi 100 ezer), szépítkezés (havi 40 ezer ft), ezen kívül a lakása fenntartás, 1 gyerek eltartása 20 évig, évi 1 külföldi nyaralás, kocsi, 2 hetente egy éttermezés.

2018. márc. 24. 17:11
1 2 3
 1/27 A jó édes ***** válasza:
46%
Okosan befektetve 100 millió forint talán elég lenne (~évi 7% hozammal évi 7 millió forint ami kb. fedezi ezeket a költségeket). De ezt az infláció értékével folyamatosan fel kéne tőkésíteni, tehát legalább azt illene megkeresnie az illetőnek. Amúgy is nehéz elképzelni, hogy mit csinálna 60 évig, ha nem dolgozik semmit - az otthon masztizásba is beleunna a többség pár hét után.
2018. márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Ha havi 100ezer csak ruhára megy el és másik 40 csak szépítkezésre, akkor neked alsó hangon szükséged volna havi 600ezer Ft-ra.

Gondolom egy ilyen nő nem akar egy kis vidéki lakótelepen élni, nem akar rossz ételeket enni és élvezni is akarja az életet.

A külföldi nyaralások persze tág fogalom.. van amikor egy hét alatt elpattan 2 milla, ha Miaimi-ba mész.


Ez egy évben kb. 7,2 millió Ft

60 év alatt ez 432 millió Ft


Tegyük fel, hogy csak a jegybanki alapkamatra hagyatkozol. Ez legjobb esetben jelenleg 3-4% ha nagyon a biztosra mész.

Szóval 3-4%-nak fedeznie kell az egész évedet.

Ez durván 250 millió tőke, ami megy a bankba.

S ahogy öregedsz, annál jobban éled fel magát a tőkét is.

2018. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
Kerdezo, nem megy az osszeadas?
2018. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Na hiszen, kéthetente egy étterem, évi egy külföldi nyaralás már magas színvonal?

Havi 100 ezer márkás cuccokra? Egy Gucci napszemüveg 60 ezerről startol, egy Louis Vuitton táska alsó hangon 600 ezer.

Egy pofásabb családi ház (120 milla körüli) havi törlesztője kb 300 ezer. Bejárónő havi 100 körül. (Amíg magamnak kell sikálnom a padlót meg pucolnom a WC-t, addig nem beszélhetek igazán magas színvonalú életről.)

Szerintem minimum másfél milla kellene havonta, hogy ne csak tisztes jómódban, de valóban magas színvonalon élhessen valaki, tehát évi 18 millió.

Ezt -ha csak ilyen 2%-ot kamatozó banki lekötést veszek- 900 millió körüli tőke tudná kitermelni. És akkor az inflációt nem számoltam még bele.

2018. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
#4-es, amiről te beszélsz az nem a magas, hanem a luxus belépő szintje.
2018. márc. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez a "magas életszínvonal" kicsit inkább "proli luxusnak" hangzik.


100 ezer "márkás" ruhára, 40 ezer szépítkezésre mert meg kell mutatni a többieknek, hogy én valaki vagyok. Bezzeg nyaralás csak évente egyszer étterem meg kéthetente már jólétnek számít.

2018. márc. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a havi 40 ezer szépítkezésre az nem mások miatt kell, hanem egyszerűen úgy lehet utcàra lépni 😂 15 ezer a fodrász, 15 ezer a kozmetikus az màr 30 ezer és ebben csak a teljesen alap dolgok vannak benne
2018. márc. 25. 04:00
 8/27 A kérdező kommentje:

Pontosítok, évi 1 tengerparti nyaralásra gondoltam.


2 hetente 1 étteremnél végtelen sok pénz mellett sem lenne szükségem többre, ki akar ott állandóan ücsörögni...


A bejárónő az fontos szerintem is, az LV táska, Gucci szemüveg már luxus.

2018. márc. 25. 04:07
 9/27 A kérdező kommentje:
#3 különböző személyes véleményekre vagyok kíváncsi, itt is milyen eltérő számok jöttek ki, pedig szerintem nekik is megy az összeadás
2018. márc. 25. 04:08
 10/27 A kérdező kommentje:
A havi 100 ezer márkás ruhára nem úgy jön ki, hogy havonta ruhatár csere, hanem mondjuk egy hónapban cipő 40 ezerért, és 3 nadrág 3 x 20 ezer forintért, a többi hónapban jöhet a többi, ez olyan 4-5 havonta jelent ruhatárcserét.
2018. márc. 25. 04:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!