Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merjek szabadnapot kérni a...

Merjek szabadnapot kérni a harmadik munkahetemen? Napi bejelentéssel vagyok ott, váratlanul jött a munka.

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni a harmadik hetem ennél a cégnél. Mindenféle előzmény, és interjú nélkül vettek fel váratlanul egyik napról a másikra, mert gyorsan kellett ember és az ismerősöm engem ajánlott. Viszont erre a hónapra még maradtak elintéznivaló dolgaim. Orvoshoz van időpontom, ugyanarra a napra vérvételre is, illetve a TB-t is el akartam intézni, bérletet kéne csináltatom. Ez mind munkaidőben lenne. Gondoltam jövőhétre veszek ki szabadnapot és egy nap elintézem mindet de nem tudom illik-e. Munkaidő után, este viszont már nincs ügyfélfogadás sehol. Mondjak le mindent vagy merjek kérni egy szabadnapot? Egyébként napi bejelentésen vagyok, nem is tudom hogy arra miként vonatkozik a szabadnap kérés.
2018. márc. 25. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha napi bejelentésen vagy, az nem a szó hagyományos értelmében vett munkaviszony, hanem egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka)- ez alatt nincs TB-d, ezt magadnak kell fizetni - gondolom, ezt szeretnéd intézni.

Szerintem a legegyszerűbb, ha odaállsz a főnök elé és megmondod, hogy ezen és ezen a napon szeretnéd a TB-t, stb elintézni, engedjen el. Mindenképpen időben, előre szólj, mert a napi bejelentést előre szokták megtenni, így könnnyen lehet, hogy a munkáltató már befizette utánad a napi 1.000 ft-ot.

Az egyszerűsített foglalkoztatásról itt olvashatsz:

[link]

2018. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen a TB-t úgy akarom intézni ahogy leírtad. :) Tudom hogy magam után kell fizetnem, most fog lejárni a hallgatói jogviszonyom.

Elolvastam a linkelt oldalt, de velem nem irattak alá semmilyen szerződést, illetve a TAJ kártyám, és az adóazonosítóm sem kérték el. Akkor így hogy jelentettek be?? Annyit tudok csak hogy kézbe fogom kapni a fizetésem.

2018. márc. 25. 09:32
 3/13 A kérdező kommentje:

És én 8-tól fél 5-ig dolgozok mindennap.

Köszönöm egyébként, sokat segítettél. :)

2018. márc. 25. 09:33
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Anélkül nehezen.Mivel azt meg kell adni minden bejelentéskor.
2018. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor be sem jelentettek? Nekem meg egy szabadnap miatt kezdett lelkifurdalásom lenni.

Tényleg semmit nem kértek tőlem, csak a jelenlétim kell vezetni magamnak.

2018. márc. 25. 09:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi adatot nem adtál meg. Szerinted akkor be vagy jelentve?
2018. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A napi bejelentésnek egyébként sem sok értelmét látom, úgyhogy ha nem lennék bejelentve az se változtatna a helyzetemen.

Csak így végképp nem tudom hogy kérjek szabadnapot...

2018. márc. 25. 11:57
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, miért lett már megint lehúzva az egyes válasz - rohadt idegesítő, hogy senki nem indokolja meg, szerintük mi rosszat írtam, csak lehúzzák következetesen.

Eleinte úgy írtam, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka) nem számít munkaviszonynak, ekkor lehúztak, most már úgy írom, hogy nem számít a szó hagyományos értelmében munkaviszonynak - erre megint lehúznak.

Jó, akkor árulja már el az, aki lehúz, hogy MUNKAVISZONY az egyszerűsített foglalkoztatás? NEM (és sajnos épp ezért sokan meg vannak vezetve ezáltal)

Nem jár utána táppénz, nincs egészségbiztosítása, nincs szabadság, stb. Egyedül annyi van, hogy beleszámít a nyugdíjszerző napokba. Egy héten 5, egy hónapban max 15 napot lehet így dolgozni és egy munkáltatónál egy évben max 90 napot. Akkor ez hol munkaviszony???

2018. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, megírtam az egyes válaszban azt is, hogyan kérj szabadnapot: odaállsz és megmondod, hogy ilyen és ilyen dolgod van. De ha tisztázni akarod a helyzetedet, akkor egyszerűen rákérdezel, hogy most milyen jogviszonyban vagy, mert szeretnél egy szabadnapot - ennyi.
2018. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kéne leszedni a fejem. Ezeket muszáj lennék elintézni, de nem akarom hogy azt higgyék, hogy máris lógni akarok,mert nem így van.. Ezért kértem itt tanácsot.Bocsánat.
2018. márc. 25. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!