Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ti most lennétek fiatalok...

Ha ti most lennétek fiatalok (18-25 évesek) mit csinálnátok ezek közül? Külföldre menni dolgozni és tanulni, diploma szerzés itthon, vagy egy sima érettségivel boldogulnátok itthon, aztán reménykedtek hogy feljebb kerültök a ranglétrán

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
21 vagyok dolgozom mellette egyetemre jarok mert rajottem hogy amit szeretnek azt soha nem erem el egy technikummal
2018. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy sikerült az az érettségi. Ha jó lett akkor mennék tovább diplomát csinálni, ha nem lett olyan jó akkor pedig külföldre mennék.

Itthon maradásban is lehet gondolkozni abban az esetben, ha a családodnak mondjuk van egy jól menő vállalkozása és ott be tudsz kapcsolódni a munkába, egyébként külföld.

2018. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanazt mint amit csináltam, gazdinfót végeztem, megtanultam németül angolul felsőfokon, hálózatmérnök vagyok elégedett vagyok az éltem alakulásával
2018. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem sokkal vagyok a megadott intervallum felett, alapvetően ugyanazt csinálnám, mint amit csináltam: BME VIK diploma és utána budapesti cégnél jó pénzért elhelyezkedni. Amit másképp csinálnék az az, hogy kicsit komolyabban venném a tanulmányokat, hogy ne csússzak tök feleslegesen éveket a diplomával. Szomorú belegondolnom, hogy hol tarthatnék már, ha nem fontosabb a Family Guy, mint a másnapi vizsga. :\
2018. márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi tapasztalat mindig előny, akkor is, ha nem kint tervezed a jövőt. Tehát az első opció a nyerő szerintem.


A diplomaszerzés itthon sem rossz, én ezt választottam. Amit máshogy csinálnék, az a külföld felé nyitás. Megpályáznék egy Erasmusos helyet és kint tanulnék egy félévet. Anno a nyelvtudás miatt féltem ettől, de ha belegondolok, hogy mennyi seggnek sikerült, akkor elszomorodom, hogy én meg sem próbáltam.


Az érettségivel boldogulást hagyjuk, érettségivel ma max közmunkás lehet valakiből, vagy segédmunkás.

2018. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozom és egyetemre járok egyszerre. Itthon. 2 sulit csináltam meg így, és előbbre jutok. Megy egyszerre, csak keménynek kell lenni.
2018. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinalnam, amit egyebkent is csinaltam. Diploma, par ev tapasztalatszerzes otthon valami jo cegnel, aztan dobbantas kulfoldre nagy loveert.
2018. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem változtatnék. Diploma, mellette munka. Majd vállalkozás és folyamatos tanulás emellett is. Függetlenség (üzletileg), rugalmas munkaidő, szabadság, kreativitás...minden van, ami boldogga tesz.
2018. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!