Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy fizetik a pszichológusokat?

Hogy fizetik a pszichológusokat?

Figyelt kérdés
Elkezdett érdekeli ez a téma és szeretnék is ezen a pályán elindulni..de mivel nagy "álmaim" vannak azért a pénz is lényeges lenne...szóval nem azt mondom hogy csak a pénzért mert én imádok ezzel foglalkozni,de mégis kb mennyit fizetnek egy pszichológusnak?

2018. márc. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ. Ha egy állam kórház alkalmazottja leszel, akkor felkopik az állad. Ha magánban csinálod és sikerül egy jól fizető ügyfélkört kiépíteni, akkor sokat lehet keresni.
2018. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akiknél én voltam, azok 10 ezret kerestek egy óra alatt. Az nem olyan rossz, ha van elég kliens.
2018. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én pszichiáterhez hordom a lányomat anorexia miatt. Óránként 12 ezret fizetek. Gondolom a pszichológusok is hasonló óradíjjal dolgoznak.
2018. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk, azért a pszichiáter nem ugyanaz. A pszichiáter orvosit végzett, gyógyszert írhat fel, ez nyilván sokkal nagyobb felelősség, mint a pszichológus, aki csak célzott beszélgetéseket folytat.

A nagyobb felelősségért nyilván magasabb díjazás is társul...

2018. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A jó édes ***** válasza:
81%
A terapeuta vagy klinikai pszichológus nem egy nagy karrier. Viszont vannak még olyan új ágazatai a pszichológiának (termékpszichológia, addiktológia, szervezeti pszichológia) amik zsákbamacskák: lehetsz velük a jövő csilliárdosa is meg egy lecsúszott kutató is.
2018. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

TB-s pszichológusnak bruttó 180-250eFt-ot fizetnek.


Magánpszihológusok átlag 10eFT/50perc.

Budapest-vidék változó. pl Vidéken magánpszichológus 5-7 eFt-ért dolgozik, míg a fővárosban 10-20eFt-ért...


Általában a pszihológusok egy vagy több intézetben dolgoznak, mellette magánbetegeket is fogadnak.

2018. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én pszichológushoz is jártam és pszichiáterhez is. A pszichológus 8000 Ft/50 perc, a pszichiáter meg 9000 Ft/óra volt (Budapesten). Nyugodtan menj pszichológusnak, magánban nagyon jól lehet vele keresni.
2018. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!