Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Hogy fizetik a pszichológusokat?

Elkezdett érdekeli ez a téma és szeretnék is ezen a pályán elindulni..de mivel nagy "álmaim" vannak azért a pénz is lényeges lenne...szóval nem azt mondom hogy csak a pénzért mert én imádok ezzel foglalkozni,de mégis kb mennyit fizetnek egy pszichológusnak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, karrier, álom, tanulás, pszichológus

márc. 27. 15:17  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Az attól függ. Ha egy állam kórház alkalmazottja leszel, akkor felkopik az állad. Ha magánban csinálod és sikerül egy jól fizető ügyfélkört kiépíteni, akkor sokat lehet keresni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 27. 15:20 Privát üzenet
Akiknél én voltam, azok 10 ezret kerestek egy óra alatt. Az nem olyan rossz, ha van elég kliens.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 27. 15:43 Privát üzenet
Én pszichiáterhez hordom a lányomat anorexia miatt. Óránként 12 ezret fizetek. Gondolom a pszichológusok is hasonló óradíjjal dolgoznak.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont márc. 27. 17:35 Privát üzenet

Na várjunk, azért a pszichiáter nem ugyanaz. A pszichiáter orvosit végzett, gyógyszert írhat fel, ez nyilván sokkal nagyobb felelősség, mint a pszichológus, aki csak célzott beszélgetéseket folytat.

A nagyobb felelősségért nyilván magasabb díjazás is társul...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont márc. 27. 18:23 Privát üzenet
A jó édes nevű felhasználó válasza:

A terapeuta vagy klinikai pszichológus nem egy nagy karrier. Viszont vannak még olyan új ágazatai a pszichológiának (termékpszichológia, addiktológia, szervezeti pszichológia) amik zsákbamacskák: lehetsz velük a jövő csilliárdosa is meg egy lecsúszott kutató is.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont márc. 27. 20:03 Privát üzenet

TB-s pszichológusnak bruttó 180-250eFt-ot fizetnek.

Magánpszihológusok átlag 10eFT/50perc.

Budapest-vidék változó. pl Vidéken magánpszichológus 5-7 eFt-ért dolgozik, míg a fővárosban 10-20eFt-ért...

Általában a pszihológusok egy vagy több intézetben dolgoznak, mellette magánbetegeket is fogadnak.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 30. 17:59 Privát üzenet
Én pszichológushoz is jártam és pszichiáterhez is. A pszichológus 8000 Ft/50 perc, a pszichiáter meg 9000 Ft/óra volt (Budapesten). Nyugodtan menj pszichológusnak, magánban nagyon jól lehet vele keresni.

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 1. 22:07 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mekkora fizetésre számíthatok a KPMG-nél, PWC-nél pályakezdő számviteli tanácsadóként (talán IFRS átállási projektek), illetve 20-25 órás gyakornokként? Mennyire jelmező a...
Felmondtam ki fizetik a szabadságot?
Ha valaki a hónap vége (fizetés) előtt lép ki egy héttel a munkahelyéről, akkor a ledolgozott munkanapokat fizetik igaz?
Nemetorszagban mennyire fizetik a nyugdijjarulekot?
Ha felmondok egy munkahelyen, akkor mikor fizetik ki a tört hónapot?
Aupair munkát hol fizetik meg jobban?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!