Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít gazdagnak ma Magyaro...

Mi számít gazdagnak ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. márc. 29. 15:16
 1/7 A kérdező kommentje:
És mi számít szegénynek? Mi számít közép osztálynak? Jövedelem szempontjából
2018. márc. 29. 15:18
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ez csakis viszonyítás kérdése.

A BAZ megyei zsákfaluban Józsi a trafikos is gazdag, mert van egy normális háza, 2 trafikja és egy új skodája. És a kocsmában péntek délután is a drágábbik 2 dekásat veszi.


A rózsadombon meg ha nincs min. 500 nm-es villád, két egyenként 30 millás kocsid és nem nyaralsz évi 6 hetet egy egzotikus szigeten akkor csóró vagy.

2018. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár elég szélsőséges példákat hozott az előző válaszoló, de igaza van. Viszonyítás kérdése. Nekem nincs 30 milliós autóból egy se, nemhogy kettő, egy szerény kis lakásban élek, és egy darab egzotikus szigeten nem voltam még. Viszont van kiszámítható jövedelmem, nem kell a boltban azt néznem, hogy melyik tej olcsóbb 20 forinttal és ha valamit nem veszek meg, arra általában azért nem költök, mert semmi szükségem rá, nem azért mert ne engedhetném meg magamnak. Nyilván, ha több pénzem lenne, el tudnám költeni, de nem gondolnám, hogy boldogabb lennék. Van olyan az ismerősi körömben, aki az én jövedelmem alig több, mint felét keresi meg, és él, mint Marci Hevesen, és olyan is, aki az enyémnek a 3-4-szeresét, és mégis mindig pénzügyi gondjai vannak. Inkább függ attól, milyen életminőségben élsz, mint attól, hogy mennyit keresel.
2018. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Az számít szegénynek aki máról holnapra él. És nincs félretett pénze.


Az számít ma középosztálybelinek, akinek van félretett megtakarítása, és akár kisebb vagyont felhalmozni. Ez a legfontosabb réteg, ők viszik a gazdaságot és pörgetik az áramlást. Költenek is mert tudnak. Pl Amerikában nagyobb a középosztály. ÉS nyugat európában is ez jellemző (őket irigylik a magyarok nagy része). Ők azok akik megtehetik már, hogy akár hetente étteremben egyenek a barátaikkal, eltudnak menni évente 1 vagy 2 nyaralásra.. stb. És mint írta előttem valaki, nem kell néznie hol olcsóbb a tej. :) Erre a rétegre lenne a legnagyobb szükség itthon. (és mindenhol)


A gazdag réteg pedig e felett van JÓVAL.

2018. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
.
2018. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi számít gazdagnak?

A villanyoszlop.

2018. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2. jót írt
2018. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!