Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel telik el 2-3 hét mire...

Mivel telik el 2-3 hét mire behívnak interjúra?

Figyelt kérdés

Többször jelentkeztem már állásra, általában ennyi volt.


A cég keres dolgozó embert, nem kellene minél hamarabb megragadniuk a lehetőséget? Pár hét alatt lecsaphat az emberre egy másik cég is előlük.



2018. ápr. 1. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Azok akik a felvételt intézik, magasról le...ják hogy valahol esetleg egy ember kettő helyett dolgozik. Párom kórházban át akart menni másik osztályra, főnővérnek nem tetszett. A masik, hogy kerülje a konfliktust, nem vette át. A munkaügyön meg nem ajánlottak lehetőséget, pedig mindenhol emberhiány van. Így kilépett.
2018. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Annyiszor olvastam már ilyen kérdéseket egyszerűen már elég...

Honnan veszitek, hogy egyáltalán fel fognak hívni benneteket? Ki mondta, hogy nincs jobb nálatok? Nem tudom, hogy önteltség vagy sima butaság....

Egy állásra bemegy cca. 5-600 CV. Ahhoz, hogy pont téged hívjanak elég sok mindennek passzolni kell. Kicsit szálljanak már le a földre.

2018. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Feladják a hirdetést. Jelentkezik rá 200 ember ember 2 hét alatt. Behívnak ötöt állásinterjúra. Felvesznek egyet. Ha olyan munkára jelentkezel, amit senki nem akar elvállalni, ott szokott lenni felvétel szinte minden héten.
2018. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ahol én dolgoztam (nem multi, hanem középméretű magyar cég), ott például nem volt külön HR-es, a tulaj tárgyalt mindenkivel, és mivel nem ez volt az egyetlen dolga, hanem ezer más, nem mindig volt ideje az adott héten behívni a jelentkezőket. Így simán csúszott több hetet akkor is, ha csak néhányan jelentkeztek.
2018. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Sokféle oka lehet. Többnyire egy állást 1-2 hétig simán hirdetnek vagy tovább. Beérkezik heti 100.200 email és utána mindet át kell nézni, gondolom megpróbálják csoportokba rendezi valami szerint. Stb stb. 2-3 hét teljesen normálisnak tűnik. Jó persze elvileg lehetne mindenkit egyből behívni ahogy megérkezett az emailje csak hát kicsit válogatnak minimum, most hívják be mind a 200 embert? Az nagyon sok azért. Számold ki, egy ember ha fél óra az 100 embernél az 50 óra és ebben szünet sincs. Ez több mint 6 nap, vegyük sűrű egy hétnek. Akkor a HR-esnek semmi másra sem volt ideje és a jelentkező lehet 200 is. Meg gondold meg az átnézését is, ezeket kinyomtatják az áttekinthetőség miatt, legalábbis így tudom, az kb 2 cm vastag papírkupac. Sokan simán belekavarodnának szerintem még ebbe is.
2018. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Engem vagy rögtön hívtak, vagy soha, viszont a körök között egy csomó idő telt el, egyeztetés az interjúztatókkal, hogy mikor érnek rá, szabik, stb. Munkakörtől is függ persze, meg hogy mikor jelentkezel, pl. ünnepek táján vagy nem.
2018. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Több száz mail érkezik egyetlen speciális területű mérnöki állásra... aha... :D Igaz, én voltam a hibás, hogy ezt nem említettem a leírásban, de ez nem olyan munka, amit bárki el tud végezni. :)
2018. ápr. 1. 19:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Mérnökként mondom, hogy voltam már kb 6 interjún pályafutásom során, és mindig 2-4 hét volt a válaszidő azokra a helyekre, ahova egyáltalán behívtak interjúra. Utána megint ugyanennyi, ami után megmondták, hogy fel is vettek-e, vagy sem.
2018. ápr. 1. 19:55
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Talán nehéz egyeztetni v külföldi az anyacég, az is lehet hogy megpróbálnak összevárni több életrajzot hogy egyszerre tudjanak interjúztatni és azokból választanak.

Az én szakmámban akkora hiány van, hogy kb azonnal hívnak mindenhonnan. Ahol most dolgozok, csak a totál gáz CVket nem hívják be interjúra, a többieket szintén azonnal. Nem kell ugyanis versenyeztetni a jelölteket, hogy tutira a legjobbat vegyük fel arra az egy helyre; örülünk ha találunk egy nagyjából elfogadható embert a 3-4 üres hely egyikére (azonos pozíció).

2018. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Milyen szakma szakterület ez?
2018. ápr. 2. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!