Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Manuális szoftvertesztelőként 1 év tapasztalattal mennyi a reális bruttó bérigény 2018-ban?

Kíváncsi vagyok, mennyit mondhatnék egy interjún, hogy ne lőjjek fölé, de olcsójánosnak se tűnjek. Kérem mellőzni a "nettó 120" trollkodást, olyanok írjanak, akiknek van rálátásuk a témára, esetleg például interjúztatóként. Köszönöm.

Keress kérdéseket hasonló témákban: informatika, tesztelés, fizetés, bérigény

ápr. 1. 13:46  Privát üzenet  

A válaszok

Mit takar a manuális tesztelés?

Kattintgatsz mint egy majom?

Mert mi arra 500 forintos órabérben foglalkoztatunk diákokat, ebből kiindulva a nettó 120 is túlzás lehet.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont ápr. 1. 17:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha picit is értenél a szoftverteszteléshez, nem írnál ilyet. :) picit több ez a szakma, mintsem majomkattintgatás. Na de majd hátha érkezik értelmes válasz is.

# 2/8Időpont ápr. 1. 18:19 Privát üzenet
Nálunk 150-200e nettó közötti teljesállású fizunak megfelelő órabérért csinálják ezt infó/villany BSc-s diákok. Végzett mérnökök ritkán vállalnak el ilyesmit, hamar kevés a kihívás benne, meg persze a pénz is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont ápr. 1. 19:55 Privát üzenet

Miért élvezik az emberek, hogy lehúzzák másnak a bérigényét?

Jó, hogy nem fejlesztő akar lenni, de ne röhögtessél már ki minimálbérrel. Árufeltöltőként többet megkapnak már a legtöbb helyen.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 2. 00:26 Privát üzenet

Én amikor 8 éve manuàlis tesztelõ voltam akkor nettó 220-t kaptam.

Gyorsan folyamatosan nyergeltem àt automata tesztelésre és a fejlesztésre.

Most a tervezéstõl a fejlesztésen a tesztelésig mindent csinàlok tokkal vonóval.

A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont ápr. 2. 08:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó: 8 évvel ezelőtt azért elég szép pénz volt az

# 6/8Időpont ápr. 2. 08:35 Privát üzenet
Szerintem 350-450 bruttó között mozoghat a fővárosban, sok sikert! Ugyancsak pályakezdő szoftvertesztelő :)

# 7/8Időpont ápr. 2. 14:54 Privát üzenet
Palyat valtanek, erdekel a fejlesztes de azert nem szeretnek all in fejest ugrani a dologba(es esetleg fail-elni), ezert a tesztelessel kezdenem. A kerdesem az, hogy 2018-ban milyen vegzettseggel/kompetenciaval lehetek manualis teszter? Az allashirdeteseket vegigneztem, van ahol kb diplomat kernek hozza, van ahol eleg az erettsegi is igy a fene tudja mit higgyen el az ember. :) Aki esetleg hasonlo cipoben jar vagy jart a kozeljovoben, meselhetne kicsit arrol, hogy ha null km-es kezdo vagyok, hogy lehetnek teszter? (ISTQB-t ha lerakom onkoltseggel, gondom pirospont :)).

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont ápr. 8. 17:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bruttó 650. 000 Ft reális bérigény egy könyvelői pozícióra? (részletek lent)
Érettségivel, minimális szakmai tapasztalattal (pár hónap), de remek Microsoft Office ismeretekkel, felsőfokú angol nyelvtudással mekkora bruttó bérigény reális adatrögzítő pozícióban?
Mennyi bruttó bért kérhet egy adatrögzítő?
Mekkora (nagyságrendileg) bruttó bérre számíthat egy pályakezdő MSc vegyészmérnök?
Mennyi a reális bruttó bérigény ennél az állásnál?
Mennyi a reális bruttó bérigény? (részletek lent)

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!