Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek egyszerre légimentő...

Lehetek egyszerre légimentő pilóta és mentőtiszt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még bizony messze van az hogy akár bekerulhetnék zöldfülűként az OMSZbe de azert jo ha tudom hogy lehetséges-e. Így előjáróban csak annyit hogy én egy nagyon életmentésre affinitálodtam. (és nem egoizmusbol de tényleg). Kiskoromba mostanáig tűzoltó szerettem volna lenni most viszont rájöttem hogy az én hozzám illő hivatás a mentős. Viszont én nem érzem annyira jó tanulonak hogy paramedikus vagy orvos legyek egy helikopter fedélzetén. Emellett most igy elkezdett érdekelni a helikopterezés. Bevallom őszintén régen a tűzoltóságon kívül kereskedelmi pilótához is vonzodtam de arrol az volt a véleményem hogy "túl drága, több időt vesz el, úgyse menne" tehát azt hamar feladtam és maradtam az akkoriba álommunkának tekinthető hivatásnál. És most ez a helikopter pilóta is meg fogott. A tanfolyam pont annyiba kerul mint egy közép kategóriás autó. Tehát elviekben sikerülne is. Emellett viszont nem tudok hátrahagyni a mentős elől tehát szerintem középiskola után mennék a Pécsi vagy a Debreceni egyetemre és ott mentőtisztnek tanulnák. Ez a jelenlegi tervem. Szerintetek? Sok olyat olvastam hogy légimentő pilóta és mellette mást is csinál, hallodtam olyat hogy rendőr. Tehát vam esélyem szerintetek. Válaszotokat előre is köszönöm!

2018. ápr. 3. 17:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Dr mentő ápolónak vagy tűzoltónak is elmennek közbe.. Csak nem tudom egyáltalán lehet e
2018. ápr. 3. 18:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Légimentő pilóta? Van rá 1-2 millád? Mert annyi a képzés, és NEM támogatott :)


Egyébként nem, a pilótának csak kevés esetben kell mentőtiszti feladatokat ellátnia, felesleges mindkettőt elvégezned.

2018. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van a pilótának is másod állása! Egészségügyi fizetést kap ő is. Sőt, ha elvégzed a tisztit, te is nézni fogsz majd még valamit a mentőzés mellé. Főleg, ha családot is szeretnél. Amúgy igen, kár a pilóta sulit és a tisztit is megcsinálni.
2018. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!