Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban vagy Ausztriába...

Németországban vagy Ausztriában dolgozó raktáros vagy betanított gyári munkásoknak mennyire van szükségük nyelvismeretre? Az én tudásom alapfokú, de közel sem perfekt. Ezért keresek olyan munkahelyeket, ahol kevésbé van szükség nyelvismeretre.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 22:36
 1/6 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy a munkádhoz nincs annyira szükség rá, de az ottani egyéb ügyek intézéséhez már igen. Munkaügyi hivatal, lakcím bejelentés, tb ügyintézés, adóhivatal, bármi. + család, ha van.
2018. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Munkához lehet, hogy nincs, de ha kifogsz egy kötsög munkaadót, akkor nagyon sürgősen elkélne az a nyelvtudás, mert úgy átvág, mint a fene.


Amúgy hogy akarsz BÁRMIT elintézni ha nem beszélsz németól SEM angolul?

2018. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: Tudsz konkrét példákat mondani, hogy mivel szokták átvágni az embereket?
2018. ápr. 4. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint egy másik munkakörben!

Ha németországban pl. rossz adókategória rak a munkáltató, hogyan intézed el a helyesbítést?

Pl. lohn steuer 1 helyett 6-osba?

2018. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És az hogy érinti a fizetésemet?
2018. ápr. 4. 18:54
 6/6 anonim válasza:
Nem én hoztam a példát. De egy cégvezető a saját cégének a hasznát nézi. Azt például, hogy a munkaadói után kevesebbet fizessen. Én például a cégemmel vagy inkább a főnökömmel megállapodtam egy családbarát megoldásban. A főnökom belement, nyilván azért is, mert így nem kell nekem 13. és 14-i havi fizetést adnia. Én anyagilag nem jól jövök ki belőle jól egyáltalán, viszont több időm jut a családra és mivel nem kerülök annyiba a főnökömnek így talán az állásom is biztosabb. A korábbi alkalmazotti jogviszonyom megszűnt és helyette kvázi vállalkozó lettem, aki bedolgozik. Kevesebb a fizetésem, magasabb a tb, amit nekem kell fizetni, az adómból konkrétan semmit nem tudok jóváíratni, míg alkalmazottként évente 150 euró adójóváírást kaptam (az esetemben kifizetés volt), ami nem sok, de mégis valami. Kicsi gyerekem van, ezért döntöttem így, ha nagyobb lesz és a főnök is belemegy, akkor visszamegyek újra alkalmazottnak. Ha ki is mész, nyelvtanfolyammal kezd a munka mellett. Nyelv nélkül nem csak az ügyintézés, de a beilleszkedés sem fog menni. Kirekesztettként élheted majd a bevándorlók életét.
2018. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!