Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a tolmács munkája?

Milyen a tolmács munkája?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekel, hogy hogyan dolgoznak a tolmácsok. Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy hány órát dolgoznak naponta, mennyit keresnek, milyen könnyű munkát találni, stb... Angol és német nyelvet tanulok. Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)

2018. ápr. 7. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már a tolmácsok nem úgy dolgoznak, mint régen, hogy egy vállalat alkalmazta őket, hanem zömmel "szabadúszók", azaz vállalkozók. Munkaidő kötetlen, amikor igényli a megrendelő.

Tolmácsolni (hivatalosan) csak képesítés birtokában lehet. Idézet egy ezzel foglalkozó oldalról:

"Jó, jó, megvan a képesítés, de hogyan tovább? Mivel a legtöbb megbízó (legyen az közvetlen ügyfél vagy fordítóiroda) nem szeret megbízási szerződést kötni, gyakorlatilag két lehetőség áll előttünk: egyéni vállalkozást indítunk vagy adószámos magánszemélyként számlázunk. A kettő között nem is olyan könnyű meghúzni a határt, de annyi biztos, hogy rendszeres megbízás esetén érdemes egyéni vállalkozást indítani.


Ezenkívül céget is alapíthatunk, a fordítók/tolmácsok körében a Bt. és a Kft. a legelterjedtebb cégforma. Itt muszáj felhívnunk a figyelmet egy gyakori tévhitre: Sokan azt gondolják, hogy a hiányzó képesítés alól a cégalapítás kibúvót jelent, ez azonban nincs így. Bizonyos tevékenységeket (amilyen a szakfordítás és a tolmácsolás is) a vállalkozó a vállalkozási formától függetlenül, tehát egyéni és társas vállalkozóként is (vagy éppen adószámos magánszemélyként), csak akkor végezhet, ha a vonatkozó jogszabályokban meghatározott képzési követelményeknek meg tud felelni, azaz a vállalkozás valamelyik tagjának vagy munkavállalójának rendelkeznie kell az adott munkaköri feladat ellátásához szükséges képesítéssel."


Mennyit keresnek? Amennyi munkát sikerült felhajtaniuk, (abból még adóznak) és amennyire jók a szakmában.

És itt az oldal, itt olvashatsz bővebben róla.

[link]

2018. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Én korábban egy külföldi cégnél dolgoztam, konkrétan tolmács munkakörben, de egyéb adminisztrációs munkát is végeztem, mivel nem kellett egész nap tolmácsolni. Itt napi 6 órát dolgoztam. Ez könnyű munka volt, de a fizetés sem volt túl magas. Később már más munka mellett alkalmanként tolmácsoltam, általában 2-6 órát/alkalom, 8-15 ezer Ft/óráért. Emellett én tanítottam, fordítottam is, így nem volt gond, hogy csak alkalmi. Nem angol, német.
2018. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, de gondolom, Neked van valamilyen felsőfokú végzettséged, ugye?
2018. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nyelvszakon végeztem, illetve 5 évig éltem nyelvterületen.
2018. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát úgy "könnyű"... :-)

Nem komolyan írtam a könnyűt és igen, akkor jól tudtam, hogy mindenképpen felsőfokú vizsga kell hozzá.

Én középfokú nyelvvizsgával, élő nyelvtudással próbáltam meg egyszer otthon a szinkrontolmácsolást tv-ből, de már kb. a 3.-ik modatnál nem tudtam, mit mondott a tv-ben az illető, lemaradtam: piszok nehéz :D

2018. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, sokat segítettetek! Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2018. ápr. 8. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!