Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országban, milyen...

Melyik országban, milyen lehetőségeim vannak ezzel elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Én állat-biotechnológusként (mg-i biotech. szak) fogok hamarosan végezni Msc-n. Jelentkezni akartam phd-re, de itthon már nem akarok semmit sem elkezdeni. Külföldön (bármelyik eu-s ország, vagy bármilyen ország) milyen lehetőségek vannak?

Párom fémipari szakmunkás, az az érzésem, ő könnyebben találna munkát.

Én jól beszélek angolul, kicsikét németül, párom kb alapfokon angolul, nagyon minimálisan németül.

Ilyen alapokkal milyen színvonalon lehet kinn megélni? (Bár nem a pénz a fő indokom, hogy itthagyjam ezt a sz*rkupacot)


Természetesen nem innen akarok egyedüli módon informálódni, inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



2018. ápr. 9. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kedves angol barátnőm is biotechnológus. Ő állatokkal kísérletezik. Baromi jól keres. Mindig mondja nekem, hogy végezzem el, bevisz a céghez, de én bevallom buta vagyok hozzá. (meg hát tökéletes angol nyelvtudásom sincs)

Szerintem itt kint nem lesz gondod neked a szakmáddal kapcsolatban. A párodnak igen a nyelvtudása miatt. Angliában az alap angol nyelvtudás egyenlő a nulla nyelvtudással.

2018. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nosco ***** válasza:
Nyelvet gyorsan lehet kint tanulni (Párodnak). Vannak helyek ahol kimondottan keresik a magyar dolgozókat mert szeretik őket. Ha ketten mentek könnyebb lesz minden! Hajrá!
2018. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mosogató.
2018. ápr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jahj te utolsó.... Nincsenek illúzióim, de hogy mosogató... Ne nevettes már! :D
2018. ápr. 10. 10:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig simán lehet, hogy lesz olyan időszak az elején, hogy mosogatsz, pláne ha nem ismersz senkit. Msc-s mérnök diplomával én is voltam részmunkaidős bolti eladó, mert nem akadt más. Természetesen beleragadni nem törvényszerű, de illúziód ne legyenek, az elindulás nehéz.
2018. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem lesz egyből minden nagyon szuper.

Estleg phd-t megéri-e ott csinálni?

2018. ápr. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!