Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milliomosok, milliárdosok...

Milliomosok, milliárdosok vannak itt? Ha igen, kérdezhetnék tőlük pár dolgot?

Figyelt kérdés

Eljön az az idő amikor az egyre több és több pénz már nem igazán emeli a pulzusszámot, és nem nagyon termel boldogsághormont?


Megvalósítjátok a gyerekkori szürreális álmaitokat? (pl vesztek magatoknak egy tigrist, vagy két tonna üveggolyót, stb, ilyen marhaságokat)


Depressziós a gazdag élet? Drogozások mennek?


Meg lehet unni az utazgatást, a dőzsölést, a különféle járművek irányítását?


Na legyen egyelőre elég ennyi, úgysem hiszem hogy a milliárdosok épp gyakori kérdéseket olvasgatnak :)



2018. ápr. 13. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

nem vagyok érintett, csak megjegyzem, há' de aranyos kis kérdés:)) tigrist, vagy két tonna üveggolyó...

Neked mi a gyerekkori 'szürreális' álmod?

2018. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem gyerekként az volt a nagy álmom, hogy a családi házunk alá építtetek egy ilyen egyiptomi jellegű katakomba-rendszert, ahova természetesen az ágyneműtartóból indulna lefele a rejtelmes létra :) Csak jellegében lenne katakomba, tehát kőfalak, lángoló fákják, de azon kívül teljes kánaán lent, welness központ, jacuzzi, biliárdterem, bowling, minden ami kellhet. Persze ez annyira drága lenne, hogy szinte lehetetlen, mert egy meglévő családi házat kéne alápincézni, ami statikailag nem tudom, mebónnyire megvalósítható, de gyerekként naívan álmodozik az ember :)
2018. ápr. 13. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Ja, hogy tavaly meg katakombakat terveztel, most meg kerdeseket irsz a gyk-ra...? Oke, folyasd csak.
2018. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hmm, ezt a választ nem igen tudom mire vélni. Valami rosszat mondtam talán?
2018. ápr. 13. 23:17
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Ez attól függ, hogy az illető mennyire tevékeny, aktív, kreatív. Én ismerek olyan férfit, aki tartott oroszlánt, és egyéb ritka állatokat. De nem ül a babérjain, állandóan vannak új tervei, amiket meg is valósít.
2018. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én az vagyok és jól érzem magam, stadiont építettem a szulofalumban, meg kisvasútát, de szeretem a kerítéseket is, ez volt még mániám, illetve majd olimpiára is akarok rendezni,nem nem lehet megunni,legalábbis én nem unom
2018. ápr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Én valamikor gázszerelő voltam, sose hittem, hogy ezzel a szakmával milliárdos lehetek, de egy jó barátom megmutatta, hogyan lehetek az...
2018. ápr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 7 es, örülök hogy barátok vagyunk, remélem jövőre még lesz az űrállomás is és megvesszük a világ összes focicsapatát is
2018. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem gyerekként az volt a nagy álmom, hogy a családi házunk alá építtetek egy ilyen egyiptomi jellegű katakomba-rendszert, ahova természetesen az ágyneműtartóból indulna lefele a rejtelmes létra :) "

A #2 nagyon tetszik! Teremtettél magadnak egy titkos világot, ahol jó éreznéd magad - elbújva a folytonos elvárásoktól, megfelelési kényszerektől - ami sajnos mindenkit ér, ahogy iskolás lesz és növekszik is, ahogy felnő. Nagyon jó terv - és közben még engedelmesen a családi házatokban is maradsz -ez is tetszik. Maradj később is színes képzelettel megáldott, ne hagyd elszürkíteni ezt.

Akik még tudnak felnőttként is álmodni - azoknak jó, valószínű alkotók lesznek. Ajánlom, olvass Edison életéről (könyvtárban találsz róla) Edisont "butának" tartották az iskolában, bántották, s anyja kivette onnan. Mint később kiderült, nagyon sérült volt a hallása (egy kiskori kanyarótól) és valójában nem hallotta, mit tanítanak, kérdeznek tőle. Anyja odaadta Shakespeare összes műveit neki - azt végigolvasta, és ennyi volt az "iskola". Majd Edison hozzálátott, hogy ötleteit megvalósítsa.

"A zseni egy százalék ihlet, kilencvenkilenc százalék verejték."– mondta Edison, sokat dolgozott, ezernél több találmánya volt!

[link]


*

"ami statikailag nem tudom, mennyire megvalósítható"

A ház alatt kibontani és lefelé építkezni valóban nehéz, és nagyobb méretben megoldani nem is lehet. Ha egy régi ház mellett újat építeni (városban, egymás mellett, nincs oldalkert, és kezdik a munkagödröt kiásni a ház kicsit "megmozdul", megváltozik az erőjáték - mert a támaszt szedik ki az alapozás mellől - nagyon kicsit talán pár mm (!)csak a mozgás, csak hát az épületek nem szeretnek mozogni- ezért a falakon a festés vakolat, tapéta meg is repedezik, nagyobb mozgásnál már a fal is.

Itt láthatsz néhány pl.-t hogy küzdenek ilyenkor: egy kicsit a meglévő alaptest alá betonoznak (alá"jetelnek"), ezzel megerőtítik a meglévő alapozást, hogy megakadályozzák a süllyedését.

[link]

[link]

[link]

*

Ha sok pénzem lenne? mondjuk nyernék a lottón? - A hozzátartozóimnak vennék 1-1 lakást, és utaznék - rajzolnék, festenék sokat (ez gyerekkortól álmom) és az utakon szállodában laknék. A többi: Nagy összeggel támogatnám magyarországi szegény és kilátástalan környezetben élő, de fogékony és szorgalmas gyerekeket, hogy tanulhassanak. Így a vagyon nem is fogyna el - mert a tudás a gazdagság, és ha tanulnak, egyre többen gazdagodhatnak.

Üdvözlettel -egy már nem is nagyon fiatal - aki nem hagyta, hogy elvegyék képzelőerejét.


Radnóti Miklós:

Gyermekkor


Már mozdulatlanul lapult az indián,

de izgalom szaladt még sziszegve fönt a fán,

s a szél forgatta még a puskaporszagot.

Egy megrémült levélen két vércsöpp csillogott,

s a törzsön szédelegve tornázott egy bogár.

Rézbőrü volt az alkony. És hősi a halál.

2018. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Jajj te hallod itt a gyk-n annyi milliárdos van... :D
2018. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!