Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimehetek dolgozni külföldre?

Kimehetek dolgozni külföldre?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem a jogi egyetemet, de önköltségesen. Miután elvégeztem (vagy esetlegesem ott hagyom az ország miatt) kimehetek külföldre, ha nem a szakman belül dolgozok, hanem valami egyszerű, diplomát nem igénylő munkát folytatok kint? A mostani helyzetet tekintve gyomorgörcsöt kapok a tudattól, hogy ilyen kormányzás alatt kell élnem.

2018. ápr. 14. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki, még úgy is ha szakmán belül fogsz dolgozni. Egyedül az állami ösztöndíjasoknak van egy olyan megkötésük, hogy az adott képzés elvégzése után az elkövetkezendő 20 évben legalább a képzés idejét le kell dolgozniuk itthon, de ettől függetlenül ők is kimehetnek külföldre dolgozni.
2018. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ha ezt magadtól nem tudod megválaszolni, akkor nem biztos, hogy a jogi egyetem neked való.
2018. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Mindezt a gyíkhun a "Közlekedés" kategóriában... Csodaszép, ügyvéd úr! xD
2018. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Csak egyet árulj el! Ha külföldre skarsz menni és amúgy is önköltségesen akarod az egyetemet végezni, mi a francért nem az adott külföldi országban teszed? Sokkal értelmesebb lenne mint magyar jogi diplomávsl mosogatni
2018. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A magyar jogi diploma külföldön max seggtörlésre jó, ha nem keménykötéses. Ha mosogatni akarsz azt most is megtehetnéd. Amúgy miért ne mehetnél ki?? Ki tiltaná meg?? Tényleg érdekes, hogy egy ilyen jogásznak készül. Úgyis kibuksz szerintem, azt nem lesz kérdés, hogy mosogatsz vagy nem.
2018. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy ne hidd, hogy ennyi észel képzetség nélkül kinn minden fenékig tejfel. Én külföldön jártam egyetemre, tudom. Ha Magyarországon nem jutsz semmire egy adott területen, akkor külföldön még annyira sem fogsz mert 100x akkora a verseny. Nem mondom, hogy huuuu de rossz a külföld (persze attól függ hol), de nem keveset kell dolgozni és a pénz nem annyit ér mint itt. Mosogatni legalább annyira szar mint itt, ha nem szarabb. Én senki kedvét nem akarom elvenni semmitől, de te szerintem ostoba vagy.
2018. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Ez a drámai lezárás, ez gyönyörű volt! :)
2018. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Dolgozok-ot írsz egyetemista létedre dolgozom helyett? Nem hallottál az ikes igékről??
2018. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Az alanyi és tárgyas ragozásnak nem sok köze van az ikes igékhez. Te sem vagy nyelvtan tanár, ugye?
2018. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Még egy kérdésem van. Mit gondoltál amúgy, hogy ha (isten ments) megválasztották volna a Momentumot vagy a Gyurcsányt vagy valamelyik másik inkompetenest akkor ma már havi 500lenne az átlagfizetés és mágnesvasútak lennének meg felhőkarcolók??
2018. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!