Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy hete voltam állásinterjún...

Egy hete voltam állásinterjún egy tervezőirodánál. Azt ígértek hogy pénteken átbeszélik a felvételen. Írjak nekik?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, 2 éves praxom van már 22 évesen a szakmámban, valójában ez nekem hivatás.


Jelentkeztem egy menő tervezőirodához, egy hete volt megbeszélésunk személyesen és azt ígérték hogy pénteken átbeszélik egy prágai partnerrel a dolgomat, mert aznap jön Pestre. Egy hét eltelt és sajnos nem kaptam még semmilyen választ. Írjak az úrnak, akinél a beszélgetésen voltam (irodavezető)? Mit írhatnék neki hogy ne jöjjek ki belőle kellemetlenül?

Köszönöm a válaszokat!


2018. ápr. 18. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben egy hetet mondtak, úgy várj még körülbelül 4-5 napot!

Mikor interjúztatok egy pozícióra, értelemszerűen csak azután hozok döntést, mikorra minden jelöltet meghallgattam. Betegség, baleset, családi okok miatt minden további nélkül előfordulhat, hogy két jelentkező meghallgatása között 2-3 hét eltelik.


Átérzem a hangulatodat, a bizonytalansággal vegyes lelkesedést és felfokozott várakozást, szóval, ha semmiképp nem bírod tovább, ehhez hasonlót írj, bennem szimpatikus benyomást keltene:


"Tisztelt Molnár Úr!


Elnézését kérem a zavarásért, Nagy József vagyok, 04.11.-én vettem részt Önnél egy állásinterjún.


Aznap körülbelül egy hetet említett, így szeretnék érdeklődni, hogy van-e valamilyen előrelépés az ügyben.


Kérem, ne haragudjon türelmetlenségemért, lelkes és izgatott vagyok, mielőbb szeretném magam belevetni a munkába, egy hete "tűkön ülök".


Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!"


Sok sikert!

2018. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írjál nekik, mert lehet elfelejtettek értesíteni, vagy még akadt rajtad kívül pár jelentkező akiket ugyanúgy meg akarnak hallgatni, vagy már rég betöltötték az állást és csesztek szólni hogy ennyi volt a dolog.


Nyugodtan járj a nyakukra hogy éreztesd hogy te nem tudsz örökké várni, mondják meg hogy ha kellesz akkor mész, ha nem akkor mész máshova.


Szeretik így húzni az időt a munkáltatók hogy lássák mennyire türelmes a felvételiző mert ha a felvételiző nem jár a nyakukra akkor simán azt gondolják hogy nem is akar a cégnél dolgozni és felveszik helyette azt aki jobban zaklatja őket, vagy szimpatikusabb. Ha kellesz úgy is felvesznek, ha meg nem te kellesz úgysem kapod meg az állást, vagy kivágnak egy hónap után.

2018. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felvettek végül?
2018. ápr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
99 %, hogy nem keresték meg végül a kérdezőt. Amúgy ez elég bunkó szokás, engem eddig egyetlen egyszer értesítettek arról, hogy végül nem engem választottak, pedig sok helyre jelentkeztem már. Másokkal beszélve, szintén ez a tapasztalat. Mintha olyan nagy dolog lenne egy e-mailt írni...
2022. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!