Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el? Csak nekem nem...

Mit rontok el? Csak nekem nem jön ki a matek? Megélhetés a téma, részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Diploma nélkül ugyan, de jó pozícióban dolgozom középvezetőként és 26 éves vagyok. Mivel ez anoním, nem titok a fizetésem, bruttó 473 ezer (plusz bonusz ha van de ne számoljuk mert szinte elérhetetlen) ez 317.000Ft nettót jelent. Egyedül élek Budapesten és a munkahelyem is itt van csak a város másik oldalán. Szóval: 317= 110 (lakás rezsivel)+20(telefon)+30(üzemanyag)+50(élelmiszer)+30(sajnos dohányzom) +10(fodrász) + 10(ruházkodás) +20(heti 5ezer szabadídős program) ez 280.000 Forint. Ebbe nincs benne ha elromlik valami, vagy bármilyen nem szokványos költés. Elvileg marad 37 ezer forintom megtakarításra de gyakorlatilag mindig közbe jön valami ami elviszi(betegség, szerviz, ajándék szülinapra stb) Szóval szerintetek én vagyok az aki rosszúl csinál valamit? Mert tudom hogy ez nem rossz pénz, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy a nyakamba veszem én is Londont és kimegyek sofőrködni ahol 1800-2200 fontot megkereshetsz és ahol nem 30ezret hanem havonta akár 200-300 ezret is meg tudsz takarítani. 26, nemsoká 27 éves vagyok..hogyan fogok biztosítani bármit ebből a pénzből a gyerekemnek ha lesz és a családomnak...az esély, hogy ezt a fizetést felülmúljam, nagyon kicsi tekintve hogy nincs egyetemi végzettségem...amit rettenetesen bánok.

2018. ápr. 19. 03:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
62%

-Telefon: 20 rohadt sok, vegyél feltöltőkártyást hozzá egy mobilnet csomag, és ha teheted akkor messengeren beszélj inkább


-autó: erről nem sokat írtál (hol laksz, város v. Vidék, milyen messze laksz a munkahelytől) de ha lehet vegyél kisebb fogyasztású autót, ha bp-i vagy akkor pedig inkább tömegközlekedés


-kaja: főzz magadra többet, ha eddig nem így tetted


-cigi: ez napi kb egy doboz, próbálj egy nap csak 3-4 szállal kevesebbet szívni, ez havonta 4-5 dobozzal kevesebb akár


-fodrász: ne havonta járj (minek, havi 2 centit nő kb) és ne 10-ért. Nekem pl 3-ért levágják (pedig Bp.)


-ruha: ez még talán oké, bár ha azt nézzük ez egy új nadrág, vagy 2-3 póló. Havonta nem kell ezekből új. Inkább próbálj ritkábban de kicsit jobbat venni, ami nem megy szét gyorsan.

2018. ápr. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, hogy Budapesten mennyire drága az élet, azt mondják, olcsóbb, mint vidéken, de szerintem valamit tényleg nagyon rosszul csinálsz. A cigiről le kéne szokni, évi 360 ezret jelent, ha belegondolsz egy havi fizetést elfüstölsz. A telefonon sem lógnék annyit, persze én arra használom, amire - szerintem - való, telefonálok vele, ha KELL, és nem a borsóleves receptjét vitatom meg órákon keresztül a barátnőmmel. :)


Az ember sokszor azt nem veszi észre, hogy sok kicsi sokra megy...


Mi 3-an élünk kb. ennyi fizetésből, igaz saját ingatlan (persze nyögtük egy darabig mi is), ráadásul faluban élünk, ahol a cukor nem 180 forint, hanem legalább 250-300.

Tehát sokba kerül a jó levegőn létezni. :)


Nem bántani akarlak, csak kicsit gondold át a költségvetésedet, biztosan találsz kiskapukat, ami által jobban tudnál spórolni.

Tudod: Minden fejben dől el! Ha az ember el akar érni egy célt, akkor tegyen is érte.


Egyébként a gyakorlat többnyire az, hogy ha valaki 3-szor annyit keres, mint amennyit előtte, akkor 3-szor annyit is költ. Tehát még mindig azt mondom, az ember a fejében tegyen először rendet... :)


Sok sikert!

2018. ápr. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Írtam ki nemrég én is hasonló kérdéseket, csak én a másik feléről fogtam meg és többet akarnék félretenni. Szintén BP, átlagtól magasabb jövedelmem van.

Ha érdekel a véleményem:

- Az albérleted nagyon jó áron van

- A telefon iszonyat sok. Ha nem telefonálsz külföldre, akkor nem is értem teljesen. Ezen érdemes lenne spórolni. Én kéthavonta 5000-et költök feltöltésre, azt is csak azért, mert a nagyszülőkkel nem tudok Viber-en, Messengeren beszélni. Mindenki mással ingyen beszélek, mert applikációkat használok.

- A kaja az szerintem rendben van.

- A cigi...hát erre mit mondjak?! Az én szüleimnek világ életükben preferencia volt a cigi, így én elfogult vagyok, de le kéne tenned. Drága, egészségtelen és nem is "menő" szerintem.

- A fodrász elsőre drágának tűnik, én 2500ért vágatom, de ha borbélyhoz is jársz, akkor reális lehet. De ha sima hajvágásért fizetsz ennyit az fura, mert Schwartzkopf szalonban is 2-3000 körül vágnak. Oké, nem egy Hajas Laci, de szépen dolgoznak.

- Ruházkodásra én személy szerint feleslegesnek érzem, hogy havi szinten költeni kell. Én félévente 20-30ezerből felújítom a ruhatáram (Glamour és Joy napok, H&M főleg) aztán jó napot kívánok.

- Szabadidős program teljesen oké.

Szerintem ami reális az az, hogy havi 50-60ezret még meg tudnál fogni, ha hajlandó vagy változtatni egyes dolgokon.

2018. ápr. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
27%
473 nettója nem 317.
2018. ápr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem rontasz el semmit. Tisztában vagy a kiadásaiddal, és két megoldás van:


1) Ha tartani akarod az életszínvonalad, akkor több pénzt kell keresned (másik munka, tanulás, befektetés, külföld, ketten osztozni a költségeken... stb.)


2) Visszaveszel az életszínvonaladból.

2018. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%

Jó tanácsokat adtak neked eddig, viszont én azt tartom sajnálatosnak, hogy az embernek meg kell húznia magát, még egy olyan fizetésből is, ami Magyarországon köztudottan "nem rossz pénz".

És még egyáltalán nincs elszállva a költekezésed (sőt), én egyedül a telefont furcsállom, hogy miért nincs egy 6-7 ezer forintos előfizetés.


Szóval, ha kedvet és erőt érzel hozzá, nyugodtan hagyd itt az országot, de nem lesz könnyű olyan munkát találni (vagy egyáltalán munkát találni), amivel az itteni középvezetői léthez képest elégedett leszel és még jobban is élsz mint most. Mert gyanítom, bár sosem dolgoztam Londonban, hogy ha ott egy 1800-2200 fontos fizetésből te ott meg akarsz takarítani 300 ezret, akkor majdnem a nyomorgás szintjén kell élned. Jól fontold meg vagy csinálj közben egy diplomát, ha lehetséges.

2018. ápr. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos, ha kimész Londonba sokkal nem fogsz jobban élni, az albid, ha egyedül akarsz élni finoman is a dupljája lesz, minden szolgáltatás sokkal drágább lesz, szerintem kezdj el pakolni lakástakarékot, cigizz kevesebbet
2018. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
7%

miért nincs egy 6-7 ezer forintos előfizetés.


Van, csak ugye az áfjon az fontos, de részletre...

2018. ápr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

- lakás: gondolom egyedül vagy egy albiban, így Budapesten ez érhető. Sajnos drága.

- telefon: részletre vettél negyed milliós telefont vagy mi? Ez iszonyat sok, ha csak a havidíj ennyi.

- üzemanyag: közelebb költözést érdemes lenne megfontolni vagy váltani BKV-ra, luxus az üzemanyag, ha hó végére ennyi fizuból nem marad semmid kb.

- kaja: reális, igaz nem írod, hogy főzöl magadra rendesen vagy rendelsz, ebből mennyi a gyorskaja, étterem. Neked kell átgondolni.

- dohányzás: no komment. Fölösleges, szörnyen káros és büdös is vagy tőle.

- fodrász: ez komoly?! Ha hosszú hajú nő vagy és negyedévente mész igazíttatni, akkor oké ennyi. Ez fölösleges piperckőcködés.

- ruha: havonta 10 ezret elszórni ruhára újfent luxus, ha nem marad pénzed.

- szórakozás: neked kell tudni, hogy ez sok-e. Szintén luxus, ha nincs hó végén már pénzed.


Ami még az alapvető probléma, hogy az egyéb költségeidet meg sem említed, minden hónapban kell azért valami tisztálkodási/takarítási szer, valakinek egész biztos lesz szülinapja/névnapja, mi van, ha beteg leszel, gondolom tisztában vagy azzal, hogy a bankszámládnak is van havi költsége, a bankkártyádnak van éves díja, a lakásba mindig fog valami kelleni. Ez mind alsó hangon is 10-20 ezer forint még havonta. Miből van pénzed akkor a kocsid éves biztosítására, ha új gumi kell, ha elromlik?

Egy tök jó fizetés mellett nincs amúgy se életbiztosításod, nyugdíj előtakarékossági számlád vagy fundamenta lakástakarékod, hogy ne örökre albérletben vesztegelj.


Nem Angliában kell sofőrködni, mert ott max a beled kihajtod valamivel többért, hanem ésszel kéne a költségeidet átgondolni, priorizálni, hogy mondjuk a lakástakarék meg a nyugdíj előtakarékosság csak fontosabb, minthogy minden egyes hónapban belőjék a hajadat vagy minden héten elszórj 5 ezret szórakozásra. Nyilván azt is kell, de amit most te csinálsz, annak az a vége, hogy ész nélkül szórod a pénzt és panaszkodsz, hogy nincs megtakarításod, holott a fizetésed meg azért eléggé átlag feletti.

2018. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

9-es, értem, amit mondasz, meg persze, spórolni kell stb.

De "ész nélkül" szórja a pénzt? Egy 26 éves (feltehetően férfi) 5000-et "szór el" heti szórakozásra, az ész nélkül lenne? Kb. vesz belőle pár italt egy buliban és ennyi. Nehogy már remete életet kelljen élnie 30 alatt. Persze nem nálad reklamálok, meg értem, hogy ha közben elfogy a pénz, akkor még erre sincs lehetőség, de teljesen el vagyok keseredve, hogy itt tartunk, így kell sokaknak élnie, már huszonévesen csak azért élsz, hogy dolgozhass. :(

2018. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!