Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak szerintem keresek keveset?

Csak szerintem keresek keveset?

Figyelt kérdés

Sziasztok Minőségellenőrként melózok Szolnokon havi 150 nettó fixért ez csak szerintem kevés? Pályakezdő vagyok és körülnézve ismerőseim között szarul keresek.

Egy ismerősöm a decathlonban dolgozik és a bicókat rakja sorba ezért kap 130 nettót egy érettségivel.

+20000ftért én felelősséget vállalok havi kb 40 millió forintnyi cuccért van szakmám és érettségim (gépgyártás technologus vagyok).

Vagy csak én látom rosszul a világot?



2018. ápr. 19. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Na jó reggelt !

Magyarországon szinte mindenki egyformán keres, hogy elkerüljék az emberek az irigykedést, meg az egymásnak ugrást. Tök mindegy, hogy általános iskolát végeztél, vagy középiskolát.

2018. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
15 évvel ezelőtt is ez volt, a takarítónő ugyanannyit keresett mint egy ápolónő. Ha nem lett volna 3 műszak, meg 12 órás pótlék, ugyanannyit vitt volna haza a kórházi dolgozó, mint Mari néni aki seperte a folyosót.
2018. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Pályakezdőként nettó 150 egy ilyen elég alacsony munkakörben nem rossz.
2018. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Csak a haverod havonta 2-3 hétvégét is dolgozik, vasárnapi pótlékkal. Azért annyi neki. Sajnos én kereskedelemben dolgozom, nekünk vasárnapra 50 helyett 100% pótlékot ad a xég, havi 2, de sokszor 3 hétvége is. Ha nem lenne a pótlék minimum 30al kevesebbet keresnék.
2018. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

A kulcsszó FOLYAMAT.

Mindig a FOLYAMAT-ot kell látni.


Kérdezek egyet én is.

Mennyit fogsz keresni Te és mennyit fog keresni a haverod mondjuk 10 év múlva? Vagy 20 év múlva?

2018. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Szintén Szolnok. Sajna, itt az átlagkeresetek az elmaradt térségre utalnak, megelőzvén a sereghajtó Borsodot. Vagy mégsem?
2018. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

én 10 éve kaptam 200at nettó 2 műszakba. 700ft-os órabér


ma ugyanott kapok nettó 200at 3 műszakba. 1100ft-os órabér


következtetés... a forint értéke szar!!


Jelenleg itthoni cégeknél csak ritkán fizetnek elegendő pénzt, nem ezekben van a jövő, és ilyen helyekből nem is tudsz magadnak jövőt teremteni.

2018. ápr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szintén szolnoki vagyok. Én diplomával eddig voltam árufeltöltő 120-ért, meg az általad meg nem nevezett, de egyértelműen felismerhető gyárban is güriztem 3 hétig a tényleges minimálbérért. Ezek szerint azóta emeltek volna? Most meg munkanélküli vagyok; nem hittem volna, hogy gyárra ilyet mondok, de így, hogy reálisan látom a világot: örülj, hogy van egyáltalán munkád...


A 150 amúgy Szolnokon egy igen jó pénznek számít, még ha itt sokan (főleg a fővárosiak) nem is képesek fel- és elismerni a tényt. A 3 műszak fényében viszont egy nagy lófsz ez a pénz, azt is hozzá kell tenni, főleg ha ahhoz mérjük, hogy egyszeri mezei irodistaként hazavisznek ennyit azok, akiknek nagyobb szerencséjük volt.

2018. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Középvezetői állás a minőségellenőr tehát az alacsony szintnek számít?

Én nem másra irigyekedek mert mindenki szarul keres itthon kivéve a vállakozók.

Csak furcsa h egy hegesztő többet visz haza + cafeteria + prémium és az órabére is több.

Persze nem panaszkodok mert ha nincs kedvem akkor szimplán nem melózok még ők dolgoznak folyamatosan nagyjából.

2018. ápr. 20. 11:30
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja és haverom nem ejszakazassal és hétvégével kap annyit hétfőtől csütörtökig van 8 órában és úgy kap ennyit.
2018. ápr. 20. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!