Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5-6 órás időtartamú mérnöki...

5-6 órás időtartamú mérnöki tervrajz elkészítése után Ti elkérnétek valami pénzt családtagtól, rokontól, ha felajánlja mennyit fizet?

Figyelt kérdés

ami másnak 150.000,-ft lenne azt Ti a jó arc nagybácsikátoknak bizonyos % “kedvezménnyel” csinálnátok meg vagy teljesen ingyenesen? Mondta ma telefonban hogy “ha kész vannak a rajzok küldjem mailben a számlával együtt.” Persze nem vagyok számlaképes, ez csak poén volt. Tudom hogy nem akarja ingyen, jól tudja üzletemberként, hogy mindennek ára van. Viszont én is jó fej akarok lenni még ha pénzről is van szó. Viszont ha 0 Ft-ért adom oda akkor viszont lebecsülöm le a szakmámat, amiért egyetemen azért megszenvedek sok lemondással, hogy 6 év után diplomás mérnök legyek. Dilemma.

Tapasztalatok hasonló szituációból?

További szép napot!

22/f


2018. ápr. 22. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy fizessen, amennyit jónak lát! Legközelebb megblebeszitek előre az összeget
2018. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Én családtagtól soha nem kérek pénzt.

Nem az, hogy lebecsülöm a tudásom, hanem szimplán tudom, hogy ha nekem kellene valami, akkor ő is segítene és nekem sem esne jól ha fizetnem kéne érte. A pénzen felülálló dolog a barátság, a szeretet, a család.


Emellett nem olyan dologról van szó, hogy rendszeres a tevékenység, hanem egyszeri alkalom.


5-6 óra munkára 2 hónap múlva már nem emlékszel, azonban arra a másik fél még évek múlva is, hogy milyen nagy dolgot kapott "ingyen"

2018. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Családtagtól én se kérnék pénzt, de mivel az unokaöccse vagy, úgyis adni fog (én adnék). Üzletemberként tudja, hogy kb. mennyibe kerül egy ilyen, emiatt nem kell aggódni. Én a helyedben rá bíznám magamat, úgyse akar rosszat. Ha úgy állítasz oda, hogy ennyi meg annyiba kerül, abból szerintem csak rosszul jössz ki. De ha netán azért csináltatja meg veled, mert kevesebb pénze van, akkor egy jóval alacsonyabb jelképes összeget is érdemes elfogadni/kérni. Sokkal többet jelentenek a kapcsolatok, amiket nyújthat neked.

Viszont hozzá kell tennem, hogy egy frissdiplomás (ha egyáltalán van már) mérnök nem keres 5-6 óra alatt 150 ezret. Az havi 3 millió lenne, ha napi 5-6 órát dolgozol... Sok-sok éves tapasztalattal, vállalkozóként, referenciákkal és sok kapcsolattal már reális.

2018. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalomért annyit mondanék, hogy utaljon, amennyit jónak lát. 150 ezret meg 22 évesen te senkitől nem fog tudni elkérni ennyi munkáért, úgyhogy azért vetíteni nem kell. Jó az olyan 20-30 ezernek max.
2018. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Megfogadom a tanácsaitokat. Folytatom a kapcsolati hálózatom kiépítését, amivel az idő folyamán egyre több emberhez érek el. Akár a nagybácsi, akár a család bármely más tagjának segítségével.

Utolsó válaszoló: Köszönöm a hozzászólást, konkrétan engedélyeztetési,- majd építési kivitelezési tervdokumentációt készítettem egy 40 négyzetméteres beállóra, amelynek tervezőirodáknál az átlagos négyzetméter utáni ára 3 800 ft.

További szép napot mindenkinek! :-)

2018. ápr. 22. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked 22 éves egyetemistaként van tervaláírási jogod?
2018. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!