Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkakeresésnél...

Külföldi munkakeresésnél mennyire fontos, hogy az adott országban szerezz diplomát nyelvszakok esetében (pl. fordítás, tolmácsolás, nyelviskolában tanítás és hasonló területeken)?

Figyelt kérdés
A külföld alatt inkább nyugati országokra gondolok, leginkább angol vagy német nyelvterületre. Ezt a két nyelvet beszélem (az angolt jobban, a németen még van mit csiszolni bőven, de igyekszem), illetve egy harmadik nyelvet (egy közel-keleti nyelv) szeretnék tanulni az egyetemen és ezzel szeretnék foglalkozni, többek között külföldön is szeretném majd kipróbálni magam, tapasztalatot szerezni. Kérdésem: Magyar diplomával ez esélytelen, mert mindehol a saját országukban szerzett diplomát fogadják el/részesítik előnyben és mindenképpen az adott országban kell tanulni, ha ott szeretnék dolgozni? Vagy esetleg magyar diplomával is van rá esély, mert ez nem olyan kötött terület, mint pl. egy jogi vagy tanári végzettség, mert "a nyelvtudás az nyelvtudás"?
2018. ápr. 23. 00:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lenne gond a nem ottani diploma, de ha van lehetöséged, akkor mégis ott szerezd meg, mert "Nyugaton" a nyelvoktatás nagyságrendekkel jobb, és az ott szerzett diploma azért élvez elönyt, mert at ott végzettek tényleg tudjßak a nyelvet, nem pedig csak papírjuk van róla.
2018. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igazából ezen gondolkoztam elég sokat, hogy megéri vagy sem, egyelőre még nem tudom. Sok dolog szól mellette pl. nemzetköziesebb környezet, számomra gyakorlatiasabbnak tűnik néhány képzés, ebből a nyelvből is létezik fordító és tolmács képzés (itthon nem), több az anyanyelvi oktató, viszont ami elég nagy hátrány az nyilván az anyagaik...Ha olyan területekben is gondolkozom, ahol nem kell tandíjat fizetni pl. Skócia, maga a megélhetés még mindig nagy költséget emészt fel. Támogatnak a szüleim, de nyilván az ő pénztárcájuk sem feneketlen és én sem tudhatom, hogy mennyi munkát tudnék vállalni egyetem mellett és azzal mennyi pénzt tudnék keresni. Esetlegesen diákhitelt felvenni...nem tudom. Itthon értelemszerűen könnyebb lenne minden szempontból, mert sokkal olcsóbban kijönnék és ezt a rendszert legalább ismerem, minden hibájával együtt... Egyébként már kérdeztem hallgatókat, nyílt napon is voltam stb., és azt a választ kaptam a nyelvoktatással kapcsolatban, hogy nagyok az elvárások és sokat kérnek, viszont nem tanítanak, nem készítenek fel rendesen a tanárok, hanem inkább a saját szorgalmadon múlik, hogy mit hozol ki belőle. Rengetegen járnak magántanárhoz mellette, valamint egyébként megnyugtatásul közölték, hogy nagyon sok ösztöndíj van külföldi nyelvi képzésekre, részképzésre és akár még teljes képzésekre (pl. mester) is, ami nagyon hasznos a nyelvtanulás szempontjából. Külföldi hallgatókat is próbáltam keresni, akik az általam kinézett szakokon tanulnak, de egyelőre még nem jártam sikerrel, pedig kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra is.

2018. ápr. 23. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!