Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az első állásinterjún nekem...

Az első állásinterjún nekem (mint nőnek) fel szabad ajánlanom a tegeződést az interjúztató férfinak?

Figyelt kérdés

Két helyre megyek, ahol előre tudom, hogy mi lesz a felállás. 1. Nálam kb. 10 évvel fiatalabb leendő férfi főnök, ő interjúztat. Mondjuk ő 30, én 40 éves.

2. Megbízott fejvadász interjúztat (nem a leendő főnököm), aki kb. velem egyidős férfi.

Pl. a fiatalabb esetében jól jön, ha felajánlom a tegeződést? Vagy első interjún nem kell rögtön haverkodni és csináljuk végig magázódva? Nekem jó a magázódás, csak arra gondoltam, hogy ha piszok udvarias, akkor nem fogja felajánlani akkor sem, ha ő tegeződne.



2018. ápr. 23. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mivel felettes-beosztott viszonyban csak és kizafolabb a felettes ajánlhatja fel a tegezést, nemtol függetlenül
2018. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem ajánlhatod fel.

A rang ugyanis felülírja a női-férfi, illetve kor dolgot, hogy ki kinek ajánlhatja fel.

2018. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
AZ elözöekhez még annyit füznék hozzá, hogy egy állásinterjú éppen nem olyan alkalom, ahol a tegezödést felajánlani elfogadott lenne, mert még nem vagy semmiféle kapcsolatban az illetövel meg a céggel, és a legtöbb esetben az ilyen túl bizalmaskodó viselkedés negatív.
2018. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan.
2018. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Behalok, tipikus nő vagy! :)

Még el sem kezdődött az interjú, és máris szervezkedsz meg kavarsz. :)

2018. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Ilyenkor sosem ajánljuk fel- sőt, ha felvesznek, az első pár hónapban sem!

Alá- fölérendeltségi viszony.

2018. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
40 éves nő vagyok, mostanában én interjúztatok, de még a nálam 20 évvel fiatalabb diákmunkás jelölteket is magázom, holott a cégnél mindenki tegeződik
2018. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Alapból magázódunk, nincs bratyizás.


Ilyenkor nem nő és férfi van a helyiségben, hanem vezető és leendő beosztott.

Még akkor sem tegezünk vissza, ha Ő átvált tegeződésre!

A lehetőség csak akkor "adott", ha konkrétan felajánlja a másik fél, hogy tegeződjetek. Az, hogy elkezd tegezni, nem azt jelenti. Nálam mást jelent, ha egy 10 évvel fiatalabb férfi elkezd tegezni egy nőt... :)

2018. ápr. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem félreérthető voltam. Alapból nem ajánlanám fel. Nekem teljesen jó a magázódás, akárhány éves az illető. Én is úgy érzem, hogy ilyenkor főnök-beosztott viszony van. Azért merült fel bennem a kérdés, mert az adott fejvadász cégnél a honlapon (blogon) azt írták (a leendő kb.velem egy korú férfi interjúztató), hogy ő az interjú elején tegeződést szokott felajánlani, mert neki úgy könnyebb. Nyilván az idősebb nőknek nem. Bár végülis nem teljesen a kérdésemre kaptam választ, de legalább megerősítettetek benne, hogy ne érezzem rosszul magam ha végig magázódok. :)
2018. ápr. 24. 09:22
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha kinyitsz egy komolyabb protokoll könyvet (pl. Görög Ibolya), akkor olvashatod, hogy mindig a nő ajánlja fel a tegeződést, egy kivétellel: ha saját otthonában fogad vendéget, akkor a házigazda ajánlhatja ezt fel, nemtől függetlenül. Viszont protokoll szerint tegeződni eleve csak rokonok, vagy nagyon közeli ismerősök szoktak (akik "ittak már pertut").


Mivel a magyar emberek 99%-a nem ismeri a protokoll szabályokat és a hétköznapi szokásokban vegyesen keveredik az angolszász kultúra állandó tegezése, a kommunista rendszer hatalmi arroganciája és az egyéni preferenciák, ezért én állásinterjún minden jelöltnek felajánlom a tegeződést rangtól és nemtől függetlenül. Ha felvesszük, úgyis tegeződni fogunk, és megspórolom neki, hogy a kérdésen stresszeljen.


Nőként állásinterjún azzal jársz a legjobban, ha nem ajánlasz fel semmit. Protokoll szerint ez a helyes (mert miért tegeződnél valakivel, akit akkor látsz először) és így hagyhatod, hogy a másik fél a saját, ismeretlen szokásai szerint alakíthassa a kérdést. Viszont ha valaki kérdés nélkül letegez, tegezd vissza. Az illető vagy bunkó, és ilyenkor állj a sarkadra, vagy annyira természetes neki a tegezés, hogy a magázást úgysem tudná mire vélni.

2018. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!