Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elírt, de mindkét fél részéről...

Elírt, de mindkét fél részéről aláírt munkaszerződés élt 2 hónapig. Utólag követelhetem?

Figyelt kérdés
Nem havi összegről szólt a mozgóbérem, hanem órabérre volt levetítve, napi 8 órában, 2 hónapon keresztül, ez kiszámolva 33 millió forint. Miután most eljöttem a cégtől, követelhetem-e jogi úton? Az elírást én már a legelején láttam, a munkáltató viszont nem, és így hogy olyan viszonyok között jöttem el ahogy, szeretném ezt követelni.

2018. ápr. 25. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hiába van elírva, a szerződésben foglaltakat elfogadták a felek

az más kérdés, hogy a bíró ezt megítéli e, hisz egyértelmű elírásról van szó

2018. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A sezrzödés a mérvadó, ha aláírták a felek, akkot utólag nem lehet mást követelni.
2018. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2018. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, jogi szempontból érdekel. Mondjuk ki, vissza akarom adni a cégnek azt a szívatást ami miatt otthagytam őket. Ezt a szerződést pedig megmutattam neves könyvelőirodáknak, bérszámfejtőnek, stb, azt mondták teljesen jogosan követelhetem, ezt egy érvényes szerződés.
2018. ápr. 25. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
és arról is van igazolásod, hogy azt az időt ledolgoztad?
2018. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, jelenléti ívet kellett vezetni a portán be és kilépéskor, valamint nyílván megkaptam a havi fizetéseket, meg ott van a sok email stb.
2018. ápr. 25. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor => JOG kategória!
2018. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az elírást én már a legelején láttam,"

Akkor mi a bánatért irtad alá?


Az "elirt" munkaszerződésnek megfelelően kaptad a fizetésed?

Ha nem, akkor perelhetsz.

2018. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 18:06-os: szerintem az "elírás" a kérdezönek kedvezö, ezért írta alá. (Ha jól értelmezem, a havi keresete lett a napi összegnek megadva - pl. havi 100 000 Ft helyett ilyen órabér - csak így jöhet ki ekkora eltérés.)


A kérdezö viszont arra nem számíthat, hogy ezt bármilyen bírósági is jóváhagyja, mert ez teljesen irreális összeg, és egyértelmü, hogy tévedés.

2018. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ráadásul, kérdező, ezek után a perköltséget is neked kell fizetni, ami sok 100000 ft lesz!
2018. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!