Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lenne érdemes csinálnom?...

Mit lenne érdemes csinálnom? Mi a véleményetek? Melyik munkát lenne érdemes elvállalnom esetleg a felsoroltak alapján későbbiekben mivel érdemes foglalkozni érettségi és nyelv vizsga után? MÁV jegyellenőr munkával fizetéssel kapcsolatban vélemények?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok jelenleg 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezem . Szeptembertől kezdek Budapesten a Hunfalvy János Kéttannyelvű szakiskolában egy felnőtt tagozatos esti gimnáziumot érettségi megszerzése érdekében.

Mellette természetesen munkát is keresek és kaptam egy két ajánlatot mint pl a MÁV nál jegyellenőr munkakörben való elhelyezkedést.Én egyenlőre iskola mellett keresek korrekt feltételekkel munkát de nem szeretnék segédmunkát hanem egy normális munkakörben elhelyezkedni korrekt fizetésért.

Nos esetleg érettségi után érdemes lenne tovább tanulnom?Vagy elhelyezkedni? Mert ha tovább tanulnék akkor mondjuk rendészeti szakon mint bűnügyi esetleg pénzügyi nyomozóknak tanulnék , Ami vonz még az a légiutaskísérő munkakör , Ingatlanértékesítő, Banki pénzügyi munkakör, Vendéglátóipar azon belül ügyvezetés üzletvezetés, Rádiós műsorvezetés, Tudom 24 éves vagyok és úgy kell alakítanom hogy még dolgozni is tudjak benne de tényleg valami normális megbízható karriert szeretnék felépíteni. Azt is tudom hogy a saját hibámból rendelkezem a 8 általános iskolai végzettséggel mert a sok hasznos időt elpazaroltam a nem megfelelő emberekre de ezen most szeretnék sőt javítani akarok ezért is iratkoztam be a gimnáziumba is. Nem egy elveszett ember vagyok de azért néha érdekel mások véleménye is főleg azok a vélemények melyek inkább erősítenek. Komoly őszinte véleményeket esetleg tapasztalatokat várnék.


2018. ápr. 30. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:
28%

Tulajdonképpen senkit nem fog érdekelni, hogy önhibádból vagy önhibádon kívül nem jutottál el még 24 évesen az érettségiig, mert a lényeg az lesz, hogy nem jutottál el.


Emiatt egy jó darabig le fognak nézni. Bocs, de tény, és a legtöbb helyre be sem hívnak majd. Amit én javasolnék - dolgoztam munkaközvetítő cégnél felnőtt munkavállalókkal - hogy természetesen fejezd be a sulit, és gőzerővel tanulj angolul közben.


Felejtsd el az elképzelt munkaköröket, mert ezek közül maximum a rendőrségre vennének fel sima rendőrnek, nem nyomozónak, ahhoz diploma kell - van rendőr ismerősöm, és nem úgy megy, hogy csak úgy nyomozó leszel hip-hop - az összes többi terület még célirányos végzettséggel is nehézkes, és inkább kapcsolatokon múlik.


A suli mellett bármilyen gyárba elmehetsz dolgozni, ezekhez jóformán semmit nem kérnek, lehetsz raktáros, targoncás (ha van ilyen vezetői engedélyed, kifejezetten jó órabérrel dolgoznak), bármilyen könnyű fizikai munka, nyáron szezonban takarítóként vagy konyhai kisegítőként is simán felvesznek, és szezonban 150-200 ezer forintot is megkereshetsz (több ismerősöm dolgozik szállodákban, vendéglátóiparban), de a vendéglátóipar úgy általánosságban nagyon vacakul fizet, még a diplomásoknak is, jelentkezhetsz boltokba, mostanában az árufeltöltők és az eladók is egész korrekt béreket kapnak. Amíg nem végzed el a sulit, maximum ilyen munkákat tudsz végezni, de ezekkel legalább gyűjthetsz egy kis pénzt.


Nem tudom a nemed, férfi vagy nő, de ha férfi vagy, én erősen ajánlom, hogy szakmát tanulj, gyakorlatilag az összes szakma hiányszakma, és a tisztességes szakemberek, akik jó munkát végeznek, gennyesre keresik magukat, még vidéken is (ismerek több vízvezeték szerelőt és asztalost, olyat is, aki Békés megyében lakik és annyi pénzt keres, hogy már nem jön Pestre munkáért), és bőven tudnak válogatni.


Ha nő vagy, esetleg kaszinókba lehet még jelentkezni, ott a tanfolyam a legtöbbször ingyenes, pár hónap és utána munkába is állhatsz.


Az általad felsorolt munkakörökhöz nagyon magasak az elvárások, (diploma, és aktív nyelvtudás, légiutas kísérőknél 2 nyelv minimum, de vendéglátóiparban is ajánlott, bankszektorban pénzügyi diploma, anélkül - ha egyáltalán ez szóba jöhet - több éves szakmai tapasztalat, üzletvezetéshez pedig minden együtt és kapcsolatok) persze meg lehet próbálni, de minimum 3x annyi energiát kell fektetned bele, mint másnak, mert rettentő hátrányból indulsz amiatt, hogy csak most kezdesz el tanulni, mások meg már az összes papírjukkal együtt ott toporognak, hogy dolgozhassanak.


Remélem ezek közül valamelyik segített.

2018. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt tőled és mind igaznak tartom amit leirtàl nekem mert ezek tényleg tények. Igen a nyelvre ràhajtok nagyon az érettségi mellett fontosnak tartom amugy férfi vagyok igen. Ezt a dolgot hogy sajàt hibàmból sikeredett így az eddigi életem ezt nem sajnàltatás végett irtam ide , hanem mert tudom hogy sokan ugymond negatívan reagàllnak ha meghalljàk hogy nincs érettségije valakinek. Nos ez hogy szakmàt tanuljak ez egy jo dolog de nem tudom egyenlőre hogy van e olyan szakma ami irànt érdeklődnék esetleg hentes. Villanyszerelő klìma szerelő. Érettségi utàn eddig ugy nézett ki hogy az ingatlanozàssal szerettem volna megpróbàlkozni és abban dolgozni.
2018. máj. 1. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!