Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok? Havi nettó...

Mit gondoltok? Havi nettó fizetési keret: 180 000 HUF Korrekt ez így MSc-vel?

Figyelt kérdés

"üzemvezető feladatokat lát el."

"Termelésirányításban közvetlenül vesz részt."

Illetve biomérnöki MSc az elvárás, de a fizetés ennyi...

Ez csak szerintem nem normális? Több ilyen is van.

2018. ápr. 30. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Igen.
2018. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen, szerinted.

Az első kérdésed az interjún, hogy van-e fejlődési, előrelépési lehetőség. Ha igen, akkor rá kell bólintani. Ha nem, akkor nem.

2,5 évvel ezelőtt üzemvezető-helyettesként kerültem be a céghez, ahol most is dolgozom. Nettó 150 ezer forintért. A félév próbaidőm után 180 lett, majd idő közben az üzemvezető felmondott, így rögtön rátettek még egy kicsit és 230 lett. Aztán így szépen gyalogolt felfelé a fizum és még egy szintet léptem, így jelen pillanat a nettó 400 ezrem mellé egy negyedéves fizetésemet kapom meg prémium feladatok teljesítése esetén (amiket amúgy is teljesítenem kéne). Céges autóval járok, ami magánhasználatra is mehet az ország határain belül, valamint van egy kis kafetéria és karácsonyi pénz is általában.

Szóval én első nekifutásra azt mondanám, hogy valahol el kell kezdeni. A felelősség és a fizetés nincs egyenes arányban, nálam sem volt. Ugyanakkor ha van fejlődési lehetőség, vagy pl. azt mondják, hogy próbaidő után ez alapból növekedik, akkor nem látom okát annak, hogy miért utasítsa el valaki.

Nem tudom milyen idős vagy. Néhány pályakezdő alapvető problémája, hogy kijön az egyetemről és várja mindenféle tapasztalat nélkül a nettó fél millás fizut a semmiért. Le kell tenni érte valamit az asztalra. Küzdeni kell, hajtani és majd megy az feljebb is.

2018. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, hogy hol. Pesten egyik MSc-s ismerősöm sem keres 250 alatt.
2018. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Iparág függő. Építőiparban dolgozó mérnök ismerőseim sem kaptak 200 nettót kezdőként.

Míg egy gépésznek vagy villamosmérnöknek ez bőven kevés.

Ha nagyrészt ilyen összegeket látsz, akkor az általad választott iparág ennyire nyújt versenyképes béreket.

2018. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem nagyon kevés. Én is biomérnök vagyok és tudom mennyire nem volt könnyű megszerezni a diplomát. Főleg az msc-t, így érthető ha az ember nem annyit akar keresni, mint más egy érettségivel.

Ha nagyon szeretsz otthon lenni, akkor vállald el ennyi pénzért, mert otthon ez a valóság, ha nem akkor (ha még nem tudsz) kezdj el tanulni nyelveket és menj külföldre.

2018. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez Ukrajnába van vagy hol? :D Unokatesómnak 8 általánosa van és nettó 300 ezret megkeres, vagy ott van hawerom 8 általánosa van neki is, és ő is megkeres nettó 300 ezret egy C-s jogsival, igaz ő fizet albérletet is Pesten ami

-140 ezer.

2018. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is kevés. Én kb. nettó 350-et kerestem a Bsc diplomám megszerzésekor. Most is csak az van, és havi nettó 565 ezer a fizetésem Budapesten 4 évvel a diploma után (Persze nem biomernok vagyok)

De amúgy a pályakezdőket mindenütt kihasználják, nekem az a tapasztalatom, hogy pályakezdőként nem érdemes évekig egy helyen maradni, hanem váltogatni kell gyakran, mert minden váltásnál sokat nő a fizetés

2018. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%
Pályakezdőként elég jó, ha tapasztalt vagy már nem annyira.
2018. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" Pesten egyik MSc-s ismerősöm sem keres 250 alatt."

Én Msc-s vagyok (az is) és bruttó 180-at kapok tizenévvel a hátam mögött. És a két kezem összeteszem hogy van állásom egyáltalán.

Van olyan aki az enyémmel egyező végzettséggel a helyi önkormányzatnál kult közfogis nettó 70-ért.

2018. aug. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pesten ki az a hü..e aki elmegy kulturális közfogisnak 70ért????
2018. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2