Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintettek ezt jól kigondolt...

Szerintettek ezt jól kigondoltam? Jó cél, terv?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, férfi. Jelen pill érettségivel, német b2-es complex (emelt német) és b2-es angol írásbelivel dolgozom a Tesco-nál 140-150netto fizetés ért. Mivel nem szeretnék az életem végéig tescos lenni.. Főleg mert mindenki lenézi... Azt tervezem, hogy jelentkezem Német szakra az eltére, le diplomazom, mellette leteszem az angol c1-et es kimegyek Angliában, leteszek egy SIA vizsgát és biztonsági őr leszek. Nem vagyok oda a Német ért de csak ebből van emeltem és diplomával csak könnyebb elhelyezkedni külföldön is. A másik pedig, hogy SSC-től a hideg kiráz szóval esély nincs... Amúgy is elég anti szoci vagyok. A magyar okj-s biztonsági őr vizsgát nem fogadják el kint de azért még is csak jobb ha előtte szerzek tapasztalatot itthon szóval lehet, hogy azt meg egyetem előtt vagy közvetlen utána elvégzem.. És akkor lesz mit az önéletrajzomra írni később...szerintettek ez így korrekt? Megvalósítható?

2018. máj. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha biztonsági őr akarsz kint lenni, akkor minek ahhoz az egyetem???

Meg azt sem értem, hogy ha Angliába akarsz menni dolgozni, akkor miért német szakra jelentkezel?

Nem kötözködésképp írom ezt, csak számomra ez így nem logikus. Az itthoni OKJ-s biztonsági őr akár jó ötlet is lehet - de azzal sem fogod rojtosra keresni magad - itthon.

2018. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért akarok egyetemre menni, hogy legyen egy úgymond biztonsági övem, egy háló amibe tudok kapaszkodni ha valami nem sikerül. Németből tettem le az emeltet szóval csak germanisztika vagy más egzotikus nyelv jöhet szóba, az angol nem. Angolt jóformán saját magam tanítottam magamnak könyvekből. Ha egyetemre megyek német szakra akkor ha Angliába nem is sikerül munkát találni akkor még ott van Németország is. Az itthoni OKJ-s biztonsági őr/vagyon őr azért lenne jó mert akkor tudok egyszerre tapasztalatot szerezni, hogy ne pálya kezdőként kerüljek ki valamint van időm hozzászokni, hogy sac/kb milyen is a munka és az is lehet, hogy Németországban elfogadják. Fogd ezt fel úgy mint amikor jelentkeztél egyetemre. Első hely az ahova szeretnél menni de azért megjelöltél 2 másikat is, hogy azért csak valahova felvegyenek. :x legalábbis én így vagyok vele.


(Mellesleg mivel anti szoci vagyok eléggé lehet jót tenne az egyetemi élet. )

2018. máj. 2. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetemen elvesztegetsz 3-4 évet a semmire. Mert germanisztikával semmire nem fogsz menni.

Ha bezárkózó vagy azon az egyetem semmit nem fog változtatni.

Angliában senki nem törődik, hogy van e tapasztatod másik országban.

2018. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Potyára neked a diploma, ha biztonsági őr akarsz lenni Angliába. Meg egyébként is, Angliában a biztonságisokat jobban lenézik mint magyarba a tesco-s dolgozót. Nem tudom miért van így, de itt azok mennek bizti őrnek, akik kibuktak suliból. (Egyébként szerintem jó szakma, de sokuk így vélelkedik róluk.)
2018. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kint élsz Angliában, hogy így tudod? Csak azért kérdem, hogy biztos legyek benne... bevallom csak azért néztem a biztonsági őr munkát mert nem bonyolult és aránylag stress mentes... mennék én más szakra is mint német vagy másik nyelv szak, de sajnos hülye fejjel rajz volt a választott szakom érettségin, fejembe vettem, hogy japán szakra megyek, fel is vettek de ott hagytam anno... fogalmam sincs mit csináljak így, tescosokat lenézik itthon.. nem egyszer letiltottak mert megmondtam társkeresőn a nőnek hol dolgozom... pedig előtte minden jól ment meg minden szerintem.. na mindegy... Mennék én katonának is de -2 -es dioptriám van, Gilbert kóros vagyok és azon ritka esetek közé tartozom akiknek nagy hasi fájdalmai vannak a koplal, nem eszik eleget... Valamint az egyik metsző fogam is hiányzik (terem hoki baleset) szóval így szinte lehetetlen elmennem katonának... az a baj, hogy fogalmam sincs akkor, hogy mi tévő legyek..
2018. máj. 4. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Igen, Angliában élek. Egyetemre készülök pont.

Egy itteni ismerősöm mondta, hogy a biztonságiak szinte a lépcső legalján vannak, mert nem kell nekik semmi képesítés. Nálunk például a kampuszon is egy ilyen 160 centis, 50 körüli hölgy a biztonságis. Van 1-2 magas férfi is, de az idős hölgyikék többen vannak, érthetetlen okokból. Mintha ilyen nyugger meló lenne.

2018. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha biztonsági őr akarsz lenni kint, ahhoz nem kell az ELTE germanisztika.

Nehogy azt hidd, hogy a munka nem stresszes.

Ja és nézz utána mi az a Gilbert-kór, mielőtt itt fárasztasz bennünket.

2018. máj. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Miért nem mész valami értelmes szakra?

Amivel ha úgy hozza az élet Magyarirszágon is jól tudsz keresni.

Nekem is németből volt csak emeltem és pénzügyre jöttem.

2018. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!