Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek bróker?

Hogyan lehetek bróker?

Figyelt kérdés
Olyanokat hallottam, hogy az érettségi és a tőzsdei szakvizsga már elég, hogy elhelyezkedhessek valahol kezdő pozícióba, de nagyon kevés helyen látok hirdetést, hogy telesales-t, tőzsdei alkuszt vagy brókert keresnének.

2018. máj. 2. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

alapkezelőknél nem nagyon van már ilyen pozíció, hogy bróker, ahogy a bankár pozíció sem nagyon létezik már

van privát bankár, aki az ügyfelekkel foglalkozik, üzletkötő, elemző, portfólió menedzser stb.

bróker vizsga manapság már csak előny a közgáz diploma mellett, és inkább a komolyabb okleveleket részesítik előnyben (cfa, cefa..)

2018. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem így működik a mai világban, hogy elvégzek valamit és azz leszek. Egy közgazdasági diploma nem árt mert egy diploma a beugró mindenhova, de amúgy nem egyetemen fogják megtanítani a brókerkedést. Magadtól kell megtanulni, ha érdekel.
2018. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Sztem brókerként elhelyezkedni olyan mint bíróként. Ha érdekel a tőzsde és a gazdaság olvass könyveket aztán kezdj el befektetőként tőzsdézni!:)
2018. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bróker már nincs, régen ő sózta rád a részvényeket jutalékért. 80-as, 90-es években ez menő volt, mint ahogy a filmekben is láttad, az internet elterjedésével létjogosultságát vesztette ez a szakma.

Vagyonkezelőknél már kevés, hogy tehetséges szélhámos legyél, és bármit el tudj adni bárkinek, komoly tőlepiaci, pénzügyi, matematika, informatikai ismeretek kellenek.

Manapság már bróker programok vannak, azt veszel amit akarsz, és nem beordibálások alapján megy az üzletkötés.

2018. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Pénzügyi tanácsadó cégeknél tudsz elhelyezkedni.

Mielőtt bármilyen képzésbe súlyos százezreket fektetnél érdemes először velük egyeztetni, hogy ők mit kérnek.

egyébként ezeknek a cégeknek a nagy része irtózatos kamu és ha nem akarsz rossz hírnevet szerezni érdemes kerülni őket

Nekem az EFS-nél van pénzem lekötve és nagyon meg vagyok velük elégedve minden szempontból. Akár náluk is érdemes lehet keresgélni

2018. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!