Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit választanátok: a nagy...

Mit választanátok: a nagy fizetést nem-szeretem munkával vagy azt a munkát, amit nagyon szerettek, de épp, hogy meg lehet élni belőle?

Figyelt kérdés

Nem költői a kérdés. 2 éve mellékállást vállaltam részmunkaidőben, kb. 80 ezer nettóért, nagyrészt otthon végezhető munka, nagyon szeretem. 1 éve azonban megváltozott a főállásom, sokkal (tényleg sokkal!) magasabb lett a fizetésem, de ezt a munkát nem szeretem annyira és nagyon ki is merít, nagyon stresszes. Egy évig próbáltam a két munkát párhuzamosan csinálni, de ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag nincs pihenőidőm és ennek az egészségem fogja látni a kárát. Ennek már vannak jelei. Ti mit tennétek? A mellékállással ennél többet nem lehet keresni, nem lehet főállásként csinálni. Lemondjak arról, amit szeretek, csak azért, mert a speciális tudásomat máshol nagyon megfizetik?

Tudom, hogy soknak az a problémája, hogy nincs elég pénze, nem bosszantásnak írtam ki a kérdést, tényleg érdekel, hogy más mit tenne a helyemben.



2018. máj. 6. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen a második. Ha nem leled örömöd abban, amit naponta 8 órában csinálsz, akkor boldogtalan lesz az életed.
2018. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A következő könyv borítóján olvasható címet javaslom követni, nem fogod megbánni:

[link]

Vagyis "Csináld, amit szeretsz - és a pénz követni fog!"

2018. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lemondjak arról, amit szeretek, csak azért, mert a speciális tudásomat máshol nagyon megfizetik? "

Miért nem azt tanultál amit szeretsz is csinálni?


Egyébként ha nem a pénz számit, akkor csináld a mellékállásodat.


Én a részmunkaidőt választanám. Sőt nagyon gondolkozok a munkahelyemen, hogy felezzék az óraszámomat. Több időm maradna élni és értelmes dolgokat csinálni. ÉS itthon is tudnék egy kis pénzt csinálni, ha nagyon kellene.


De neked kell döntened, hogy mi a fontosabb.

2018. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még gondolkodnom kell, mert azért csak a mellékállás nyilván nem elég pénzt hoz, de a másik állásban meg nem lehetek részmunkaidőben.Egy új állast meg nem egyszerű találni, ami jó is és fizet eleget.
2018. máj. 6. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
2. tehát amit szeretek. Folyamatosan minden nap megha.nék, hogyha olyan munkát kéne csinálnom, amit nem szeretek.
2018. máj. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
# 5: Én se szeretek dolgozni abba a gyárba ahol le dolgoztam 3 napot, de már sajnos nem sokára kellek 3:30 kor, meg kezdődik a hét. :(
2018. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért ne felejtsük el az adókat, járulékokat sem!

Ahol most mellékfoglalkoztatásban foglalkoztatják a kérdezőt, ott lényegesen kevesebb levonása van, mint ha az a főállása lenne!

Ha a főállását abbahagyja és a mellékfoglalkozás (részmunkaidős) lesz a "főföglalkozása", akkor mindjárt a TB-t is abból vonják, stb.

Szóval, ha csak részmunkaidő és az lesz a főállás, akkor lehet, hogy az a 80 ezer nem is 80, hanem csak 60 ezer ft.

Kérdező, mielőtt felmondasz a főállásnál, feltétlenül kérdezd ezt meg a mellékfoglalkozásnál.

Ha meg pl. megbízási szerződéssel dolgozol részmunkaidőben, az meg nem is számít normál munkaviszonynak (nincs táppénz, szabadság, utána nem kapsz álláskeresésit, stb)

2018. máj. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl szélsőségesen látod a helyzetet (túlterhelés esetén ez elég gyakori).


Pl. ha túl megterhelő a főállásod, kereshetsz másikat, akár részmunkaidőset, és akkor megmarad valamennyi plusz jövedelem. Sőt, ha tényleg speciális a szaktudásod, akár a jelenlegi helyeden is lehet, hogy áttesznek félállásba, ha kéred (inkább, mint hogy elveszítsenek).


Amúgy mivel a szenvedély melódat nem lehet főállásban csinálni, muszáj lesz valami alkalmazási lehetőséget találnod, mert anélkül bukod még a társadalombiztosítást is.

2018. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kommenteket. A döntést nyárra halasztom, amikor szabadság alatt képes leszek végiggondolni a lehetőségeket. Jelenlegi főmunkahelyemen nincs lehetőség részállásra, (illetve nagyon szívesen fizetnének nyilván kevesebbet, de a munka pont ugyanannyi lenne). A mellékállás jövedelméből meg nem lehet megélni, azt meg kiterjeszteni nem lehet. Egyelőre patthelyzet, valószínűleg nézek valami más, kevésbé leterhelő munkát a főállásom helyett, még akkor is, ha azzal jóval kevesebbet fogok keresni.
2018. máj. 9. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!