Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti határozott...

Közalkalmazotti határozott idejű munkaszerződés felmondására megfelelő indok ha felvesznek nappali tagozatos főiskolára?

Figyelt kérdés
Május végéig még próbaidőn vagyok. A munkáltatóm nem tudja hogy jelentkeztem felsőoktatásba. Persze nem is biztos, hogy felvesznek, így nem tudom mi lenne a legjobb, nehogy a két szék közé essek. Nincs köze a szaknak amire jelentkeztem a jelenlegi munkámhoz.

2018. máj. 7. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor fog kiderülni, hogy felvesznek-e?

Próbaidő alatt egyik napról a másikra felmondhatsz indoklás nélkül.

Ha csak júniusban, júliusban, akkor általában 30 nap a felmondási idő , tehát legkésőbb júl. 31-ig be kell adnod a felmondást.

Amíg nem tudod meg az eredményt, szerintem addig semmiképpen ne mondj fel.

2018. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Júli 25.

Tudom, hogy próba idő alatt bármikor felmondhatok.

Viszont a határozott közalkalmazotti felmondásához erős indok kell hogy elfogadják, erre irányult a kérdésem, hogy ilyen esetben elengednének-e.

Ha nem akkor inkább felmondok és keresek másik állást.

2018. máj. 7. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:

A határozott idejű szerződés felmondását a szerződés maga szabályozza, bele van írva, keresd ki, mi van ott, mert még fontos lehet. Attól eltérni közös megegyezéssel lehet. Azt te tudod valamelyest felmérni, mennyire lennének nyitottak egy közös megegyezésre.

Nagy általánosságban, szerintem méltányolható, ha nappali tagozatra bejutás miatt el szeretnél jönni, de ez nem jelenti azt, hogy nem probléma a távozásod. Mindenesetre valahogyan biztosan lenne szép vagy csúnya megoldás a szerződés felbontására.

2018. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fel lehet mondani a határozott idejű szerződést is, rendes felmondással is, csak ennél meg kell indokolni és megfelelő indok kell hozzá:


"A felmondás indoka ugyanis csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel, aránytalan sérelemmel járna"


Ha nappali tagozatos iskolába jársz, akkor az ugyebár a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi :-)


Forrás itt:

[link]


(1-es vagyok)

2018. máj. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!