Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megérné elvégezni...

Szerintetek megérné elvégezni logisztikai okj képzést mellé angol vagy német nyelvvizsgát, nőként 35 évesen? Eddig nem ebben dolgoztam de váltani szeretnék. Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
35 éves leszek, eddig multinál voltam 8 évig mint call centeres, oda már több okból sem mennék vissza. Gyed és gyes alatt elvégeztem egy cukrász szakmát, de sajnos ebben sem tudok elhelyezkedni mert sokszor már hajnalban menni kellene dolgozni és a gyerekek mellett ezt nem tudom megoldani, segítségem nincs, férjem időbeosztása is kedvezőtlen ilyen téren. Érettségi után kezdtem logisztikát tanulni, de a vizsgákig nem jutottam, inkább dolgozni mentem mert kellett a pénz. Azóta az a suli már nem indít ilyen képzést, viszont máshol indul, ezek viszont 6-10 hónap között elvégezhetőek, akár e-learning formában is. Megérné? Érdekel a dolog bár sokat nem tudok magáról a munkavégzésről. Irodában el lehet helyezkedni? Munkarend milyen? Okj-vel tudom hogy elég kevés pénzre kell számítani de főiskolát nem áll módomban elvégezni, az még kb 3-4 év lenne. Aki hasonló végzettséggel dolgozik ti mit csináltok és szeretitek a munkátokat?

2018. máj. 9. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Inkább egy takarítói OKJ-t végezz el! A takarítónőket most nagyon keresik.
2018. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyar paraszt! Gondolom akkor neked jól bejött a takarítás ha ennyire vágod a témát. De nem tudsz a kérdésre válaszolni. Semmi olyat nem kérdeztem, hogy mit érné meg tanulni, konkrétan a logisztika érdekelt!
2018. máj. 9. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is tanulni mindig megéri. A logisztikában van bőven nyitott állás, megéri tanulni, főleg ha beszélsz idegen nyelvet is. Ha van call centeres tapasztalatod, simán mehetsz ügyfélszolgálatra. A munkarend egyébként beosztástól függ, nálunk van 3,2,1 műszakos. A raktár, az import, 3,néhány adminisztrátor 2,export és ügyfélszolgálat 1 műszak. Fizetés br 200-nál kezdődik, adminisztrációs munka. Én egyébként a pörgést szeretem benne, illetve mindig kihívás megoldani a felmerülő problémákat.
2018. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 6-10 hetes képzéseket nem ajánlom. Mindegyik kamu és ezt a cégek is tudják.

Estin, vagy levelezőn van lehetőséged államilag finanszírozott OKJ képzésben részt venni. (ha nincs kettő államilag finanszírozott OKJ-s bizonyítványod)

Budapesten a BGSZC intézményeiben van erre lehetőség, vagy a másik (amit jobban ajánlok) az egy kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzés logisztika szakirányon levelező tagozaton, ez ugyanúgy 2 éves képzés (az általános jelentkezésről már lecsúsztál, még pótfelételire van lehetőséged, viszont, akkor már csak önköltségesre tudsz jelentkezni)

Viszont, arra felhívnám a figyelmedet, hogy nem jellemző ezen a területen a részmunkaidős állás, rengeteg a túlóra.Ugyanakkor vannak cégek pl. Mercedes/Audi, amiknek saját bölcsődéjük/óvodájuk/gyermekmegőrzőjük van. Ha van ilyen cég a környéketeken,vagy hajlandóak vagytok költözni, akkor ajánlom, egyébként gyerek mellett kb. lehetetlen.

Pár éve egy német multinál dolgoztam (DHL) és ott kiutálták a gyerekeseket és próbáltak megszabadulni tőlük.

2018. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!