Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nők kevesebbet keresnek...

A nők kevesebbet keresnek mint a férfiak, azonos területen, azonos munkáért?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy átlagosan sokkal kevesebbet keresnek egy évben, de szerintem az korrekt, ha egy kicsit áskálódunk a statisztikákban.

Az átlagosan 400 000 bruttó fölött fizető szakokra 85-90%-ban férfiak jelentkeznek... Pl. Mérnökinformatikus 97% férfi, Biztonságtechnikai mérnöki 86% férfi, Master of business administration (500 000 bruttó átlagosan) 63% férfi, gépészeti modellezés 95% férfi...


Ezek mind 400-500 bruttó körül vannak...

És még sokáig sorolhatnám.


Talán a legjobban fizető szak, ahol több nő diplomázik mint férfi az Ellátásilánc-menedzsment, de itt is "csak" 64% a nő és az átlag bruttó jövedelem is "csak" 360 000.


Még ott az általános orvosi amit több nő (64%) végez el mint férfi, de ott a hivatalós bruttó csak 350 000 körüli. Ezen kívül amit zsebbe kaphatnak, azt ugye nem lehet a statisztikákba bele venni. Illetve szerintem a legtöbb nő háziorvosnak szakosodik, esetleg pszichiáternek... De nem pl. szülész-nőgyógyásznak.


Állatorvosból és fogorvosból is több a nő, de ott is hasonló a helyzet.


Amúgy a nők többnyire olyan szakokat végeznek el többségben a férfiakhoz képest mint szociália munkás (86% nő) meg óvoda pedagógiai, ezek fizetnek a legrosszabbul a diplomás munkák közül...


Valamint azokon a szakokon amielyeken a nők dominálnak, sokkal kevesebben jelentkeznek mesterképzésre, ami nyílván növeli a fizetést.


És akkor még a szülés, gyereknevelési szabadságot nem is vettük, ami szintén éves bevétel kiesés.


De azonos területen is, azonos munkával ismkevesebbet keresnek a nők?

Mert az tényleg rossz akkor...



2018. máj. 13. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Kedvencem mikor a fogorvos nő nem bírj kihúzni a fogat..
2018. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Válaszolva a kérdésre, egy férfi háziorvos ugyanannyit kap mint egy női háziorvos, mert a bérüket törvény szabályozza.
2018. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem olvastam végig mert nincs annyi idom, de nem keresnek kevesebbet csak a faminacik szeretnek sírni. Ez már 17363836x be lett bizonyítva. Ez azon alapul hogy az összes férfi meg az összes no fizetését akar mérnök akar szolis recepcios osszehasonlitjak. Az senkinek nem a hibája, hogy több férfi választ olyan pályát amivel többet lehet keresni. Illetve a gyes stb sincs figyelembe véve ami megint csak nem kötelező de ha valaki gyereket akar azt igenis hatraltatja több ev kihagyás karrier szempontjából.
2018. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Mivel két ugyanolyan idős, ugyanolyan tapasztalattal bíró, ugyanolyan végzettségű és ugyanolyan beosztásban dolgozó személyt kéne összehasonlítanunk ahhoz, hogy ezt meg lehessen válaszolni, én azt mondanám lehetetlen bármit is mondani a kérdésre.


Két tény:

1. Az ügyvezető igazgatónk egyszer elszólt egy fél mondatot vezetői megbeszélésen (nőként), hogy örül, hogy lassan közelítenek a női dolgozóink bérei a férfiakéhoz... Csak pilláztam.

2. A velem hasonló beosztásban lévő két férfi kivétel nélkül bruttó 200-300 ezer forinttal jobban keres nálam. Az viszont tény, hogy én nő vagyok, nekik meg van már 25, illetve 40 év tapasztalatuk. A koromhoz képest így is jól keresek és megértem, hogy ennyivel kevesebbet kapok náluk, eszemben sincs emiatt krákogni.

2018. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Kevesebbet keresek, mint a nálam alacsonyabb beosztásban lévő pasik, kb átlag 35 %kal, pedig én jelenleg 3as kategória vagyok, ők meg 1-2...sőt, volt olyan interjúalanyom, aki majdnem 2szeresét kérte annak, amit keresek. Kaptam új pozíciót cégen belül a héten, 20 beosztottal, kiváncsi vagyok mennyi emelést kapok. De kétlem, hogy 50%nál többet, és az meg az új pozícióhoz lesz édeskevés.

És nem, nem fogok váltani még fél évig, mert az új pozíció baromi jól fog mutatni az életrajzomban, utána meg úgyis kirugnak, és skkor még 1 hónapnyi végkielégitést is kapok.

2018. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
20%-al kevesebb bért ajánlottak nekem nőként ugyanabban a pozícióban, pedig nekem magasabb végzettségem van és több nyelven beszélek...
2018. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És honnan tudjátok, hogy másnak mennyit ajánlottak?
2018. máj. 13. 16:02
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
megmondta az illető.. illetve később a hr-estől is hallottam
2018. máj. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Én is sokáig azt hittem, hogy nincs ilyen. De van. Nem csak arról van szó, hogy az informatikus férfiakat hasonlítjuk a szociális munkás nőkhöz!

Nálunk például kapunk céges autót, de a nők jellemzően olcsóbbat szoktak kapni. Fizetéseket nem tudom, lehet, hogy abban is van különbség, de az autó az biztosan szemmel látható.

2018. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

nem tudod elfogadni, hogy nincs igazad? vagy miért kellett lepontozni??...

ez egyáltalán nem arról szól, hogy a nők azért keresnek kevesebbet, mert roszul fizető szakmát választanak! alig van néhány olyan terület, ahol a nők előnyt élveznek.. pl. szexipar, vendéglátás, óvodapedagógia, a legtöbb helyen azonban előnyben részesítik a férfiakat és többet is fizetnek nekik

2018. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!