Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megmondjam a főnökömnek, hogy...

Megmondjam a főnökömnek, hogy ne tervezzenek velem hosszú távra?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék hosszú távon ennél a cégnél dolgozni, de maga a terület sem tetszik. Elkezdtem egy másik sulit, amivel némileg átképezhetem magam, a jövőben azzal szeretnék foglalkozni.

Arra gondoltam, hogy jelezném a főnökömnek, hogy nem tudom meddig leszek még, de mindenféleképpen el szeretnék menni a cégtől mondjuk 1 éven belül. Nem keresek aktívan állást, de ha találok valamit, ami érdekel, azért szívesen elmennék.

Közben voltam már egy interjún, amiről nem tudnak, annak még nincsen eredménye, az is lehet kedden kiderül, hogy felvettek (vagy nem)...

Szeretnének beíratni mindnenféle tanfolyamokra meg továbbképzésekre, de így nem látom értelmét.

Emiatt kirúgni szerintem nem rúgnának ki, így is nagyon kevesen vagyunk, és sok a meló. Természetesen ugyan olyan minőségben és lelkiismerettel csinálnám tovább a melót, mint előtte.

Vélemények?

Kössz!



2018. máj. 13. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

tisztább, ha előre közlöd.


én is így vagyok a dologgal. külföldre tervezést költözöm, megmondtam a főnökömnek, hogy szeretek itt dolgozni, nem is szeretnék sürgősen elmenni, de tervben van véve, hogy 1 éven belül megyek.

mondjuk nekem mindenben elég rugalmas és partner a főnököm.

2018. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
én nem mondamám el majd csak akkor szólnék amikor van egy másik hely és felmondok. 30 nap alatt csak talál valakit helyettem ha nem, akkor így járt.
2018. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Van felmondási idő, annál előbb nem érdemes. Mi előnyöd lenne abból, hogy megmondod? Nem igazán értem a kérdést. Lehet azt mondja menjél most csumi. Volt már rá precedens.
2018. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz srácok a válaszokat! Megy a zöld kéz mindenkinek.
2018. máj. 13. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

mint írta is a kérdező, kevesen vannak, tehát nagy valószínűséggel magával b:szna ki a cég, ha egy ilyen kijelentés után kirúgnák.


ellenben az meg majd kellemetlen lesz, ha ott lesz az új munka, azonnali kezdéssel, és majd neked meg ott lesz a 30 napos felmondási időd, amit lehet nem fognak megvárni az új helyen. ha jó előre tudja a főnök, mik a tervek, időben fel tud készülni, és ha úgy adódig, elengedi a felmondási időt.


de mind1, inkább titkolózzatok :D a legtöbb "az én főnököm egy bunkó paraszt" vélekedés mindig pont abból indul ki, hogy a 20. ilyen hátbaszúrós(itt ne is elsősorban azokra gondoljunk, akik letöltik a felmondást, és távoznak, hanem akik trükköznek, lelépnek táppénzre meg hasonlók) alkalmazott után senki nem akar szívesen partnerként tekinteni az alá beosztottakra.

2018. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!