Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók mikor fognak...

A munkáltatók mikor fognak észhez térni, és változtatni a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol komoly gondokat jelent a munkaerőhiány mégsem tűnik úgy nekem, h a munkáltatók zöme változtatni akarna/tudna.


Pár éve voltam pl. állatmenhelyen állásinterjún, és a telepvezető hölgy sértődötten mondta, h nem megy hozzájuk senki, mert nehéz munka. Aztán kiderült, h 69et fizetne, hétvégén is be kéne néha menni, és még a mellékhelyiségben is kutyák vannak. az alkalmazottak gyakran betegek.

azóta is kb havonta hirdetnek állást.


tudok olyan falusi kis süteménygyárról, ahol még öltöző sincs férfiaknak, és természetesen alacsony a fizetés.

komoly gondjaik vannak, mert mindenki lelép tőlük.


de itt a fórumon is látni egyes hozzászólásokon, h mintha a munkáltatók nem akarnák felfogni, h 2018 van.

aki jó szakember, vagy beszél nyelveket, nem fog hosszú távon itt robotolni éhbérért.


HR-esek azért panaszkodnak, h nem találnak nyelveket jól beszélő embereket, mert pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol).


az érdekelne, h van e némi remény arra, hogy vmi változás lesz.



2018. máj. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
61%
Miért változtatna, amikor annyi embert mindig kap amennyivel a munkát ellehet végeztetni és olcsón megússza. Ha senki nem menne oda az ilyen helyekre és nulla embere lenne, akkor történne változás. Na most fújják az eü-ben is a dolgozók hiányát évek óta, mégis meglehet azt tenni, hogy 70 ezer forintért közmunkásként alkalmazzák az embereket itt meg ott. Addig amíg vannak ilyen tüdő emberek, akik oda mennek és ezt bevállalják, elvállalják, addig ne várj változást.
2018. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
74%
Légy nyugton, hogy a munkáltatók rendszeresen átgondolják, hogy érdemes-e bért emelniük, és ha nem emelnek, az egy alapos, jól meggondolt döntés volt. Ők se hülyék! :)
2018. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
60%
* az önkéntesekről meg ne is beszéljünk ...
2018. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
19%
Ha ennyire értesz a cégvezetés pénzügyi részéhez akkor alapíts egy céget.
2018. máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
75%

Legyen piacképes menő szakmád és nem lesz gond.

Mondjuk ne ilyen kis ötforint helyekre pályázz hanem legyen egy piacképes szakmád/diplomád és pályázz be a Morgan Stanleyhez,vagy nagyobb bankok.

2018. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
70%

Soha az életben nem fognak észhez térni soha . Itt Mo-n nem....

Nekem most vettek el 40.000-et a fizetésemből anyagi okra hivatkozva mindenki azt mondja ezt úgyse meri megtenni.

Megtette. Aztán azt mondták ha ezt megteszi másnap üres lesz a hely. Nem lett üres.

2018. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
76%

"pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol)."


ezt tőlem is kérdezték interjún. Mondtam nekik olyan helyen ami nem csal ami bejelent ami nem lopja ki ki nem fizetett túlórákkal a szemem.... nem vettek fel.

2018. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
57%

,,Mondtam nekik olyan helyen ami nem csal ami bejelent ami nem lopja ki ki nem fizetett túlórákkal a szemem.... nem vettek fel."


Létező leggázabb válasz,sürgősen tanulj énmárkát építeni meg rendesen eladni magad.


Erre pl én azt választom:

- 5 éven belül team leader akarok lenni,aki a tervezésben vesz részt aki szétossza a feladatokat és koordinálja az elvégzendő melót.

10 éven belül managing director a cél ahol a teljes folyamatot felügyelhetem ahol megfelelően kidolgozott stratégiákkal még hatékonyabbá teszem a munkavégzést.


Ilyen egy korrekt válasz,ami szívből jön.

Ezért nem haladnak az emberek sohave a kraft,a tökösség,az átlagtól való eltérés hiányzik.

Mindenki egy sablon,sablonos élet,unalmas emberek.

2018. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
71%

"Ilyen egy korrekt válasz,ami szívből jön."


LOL ez KORREKT VÁLASZ?? Ennél nagyobb hazug sablon a világon nem létezik!!!! Célom a vállalati értékek mentén a horizonátlis és vertikális stratégiateremtés és előrelépés....

BULLSHIT!! Ez tökösség? Ez átlagtól való eltérés?????

Hát 10ből 9 ember ezt a szart nyomja...

és mind hazudik persze. Maszlag szar "elvárt "kamu.

2018. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
73%

"Mindenki egy sablon,sablonos élet,unalmas emberek."


Igen és te is csak az vagy. Te abba a sablonba illesz bele akik azt hiszik magukról hogy ők nem illenek bele a sablonba... aztán dehogynem.

Dunát lehet a fajtáddal rekeszteni.

2018. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!