Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság egyetemre...

Megéri manapság egyetemre menni, ha nem orvos vagy mérnök akar lenni valaki?

Figyelt kérdés

Ha a pénz motivál, akkor a szakmunka jobban fizet.


Programozásra már vannak 2-3 hónapos gyorstalpalók, amik garantálják az elhelyezkedést.


Könyvelésre ott a mérlegképes könyvelői képzés, nem kell közgáz.


Ezek után mi a szerepe az egyetemnek? Milyen értéket ad egy HR, PR, vagy éppen bölcsészdiploma?



2018. máj. 16. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szakmunkás fizet jobban? Szerinted egy három hónapos gyorstalpaló egyenlő egy diplomával? A szakmunkások nagy fizetése meg mese habbal...
2018. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem egészen,de való igaz,a diplomák 90%-a kuka,nem is értem,hogy lehet valaki olyan ostoba,hogy beiratkozik ilyen meki-büfé szakra.


Ami megéri:

- Gazdasági elemző matematikus

- Pénzügy számvitel

- Aktuárius

- Matematikus

- Nemzetközi jogász

- Nemzetközi gazdálkodás

- Alkalmazott közgáz


Ezek megérik.

2018. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb egyetemi képzés, aláírom, nem túl versenyképes. Viszont adnak egy jó alapot több témából, és ami pl sokat megtanított nekem, a kutatás amikor beadandót, szakdolgozatot kellett írni. Kb mint a matek középiskolában, ami igazából a logikus gondolkodásra nevel.

A gyorstalpalók nagyon 1-1 szegmensre mennek rá. Persze ezek sokszor piacképes tudás, az egyetem meg széleskörű, de nagyja nem piacképes.

Én is tanulok online micro-msc programban, tök más mint a BSC diplomám, és rengeteget utána kell tanulnom magamnak, mert sok témában nem vagyok jártas.


Azt mondanám arra tanulj, amerre a szíved húz. Ha ezt a tárgyat nem oktatják egyetemen, egyelőre ne arra menj. Ha 2-3 év múlva rájössz, mégis leraknál egy diplomát, még nem késtél el azzal se.

2018. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Megéri? Nem, egyáltalán nem éri meg mert semmi olyat nem tanítanak amit otthon egy könyvből ne lehetne megtanítani. A felsőoktatás egy business. Szükséges? Sajnos igen mert már minden munkához követelmény ami az árufeltöltő felett van. Ez a trükk. Kell a diploma mint alap, hogy egyáltalán rád nézzenek. Utána az számít hány nyelvet beszélsz milyen tapasztalatod van stb stb, de diploma nélkül el sem küldheted a jelentkezésed. Mondjuk a közgázról,jogról stb beszélek a kommunikáció média stb teljes pénzlehúzás minden szempontból.
2018. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
7%
Nem éri meg.
2018. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Még mérnökként sem éri meg.
2018. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem éri meg, nyolc osztály kell azt mehettek a gyárba, tök jó lesz:)
2018. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

Ha annyira megérné, nem lennénk tömegesen diplomások, akik bolti vagy gyári munkánál többre nem vitték. Nyilván ezen az oldalon mindenki mérnök és programozó, aki a világot szemellenzővel látja, így hihetetlen amit mondok, de attól még ez a valóság. A bölcsészeknek szánt SSC-s duma is egyébként jókora kamu, én a hetekben adtam be vagy 10 pozícióra a jelentkezésemet, és még csak válaszolni se hajlandók.


Úgyhogy igen, vagy mérnöki, vagy eüs, vagy pénzügyi vagy infós diploma, vagy szakmunka, vagy C+E jogosítvány, és itt kifújt a jól fizető állások feltételeinek a listája.

2018. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
De ez nem volt titok soha, vagy igen? Én is szívesebben mentem volna valami bölcsész szakra, ha azzal lehetne keresni mert nyilván érdekesebb mint a Corporate Governance Code mindegy egyes szekcióját vizsgálgatni meg mérlegeket előállítani de végigszívtam a közgázt mert tudtam, hogy azzal esetleg lesz munkám valaha. Amúgy az SSC-k szerintem non-stop hírdetik ugyanazokat a pozíciókat sokszor akkor is ha nincsenek meg, hogy ha valaki elmegy rögtön legyen másik szerencse kell hozzá és idő.
2018. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Ner SSC Venezuela lehetetlen bejutni kamu az egész nincsenek is itt csak hologrammok a cégek, oda vannak vetítve, akik ott dolgoznak pedig szintén hologrammok
2018. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!