Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állatorvosi munka alacsonya...

Az állatorvosi munka alacsonyabb presztízsű mint a pszichiáteri?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 21:08
 1/10 anonim válasza:
33%

Már miért lenne az? Nekem pl többet ér valaki aki állatokon segit mint aki dilis embereket próbál összerakni. :)

Persze ez a vélemény nem kérdőjelezi meg a pszichiáter presztizsét, csak egy vélemény.

Amugy meg egy munkának nemigazán van presztizse vagy ha valaki igy gondolja az egy sznob. Egy kőműves pont olyan hasznos tagja a társadalomnak (már ha egy jó szakember) mint egy agysebész. Mindkettőre szükség van. Ennyi

2018. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
#1 milyen tömören tudsz ennyi bullshitet összehordani..
2018. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem a presztízse alacsonyabb az állatorvosnak, hanem a közeg, amiben dolgozik.


Míg a pszichiáter csak a fejekben turkál, addig az állatorvos konkrétan a xarban, meg az állat lyukában, végbelében, vérben, hányásban, betegségben, fertőzésben napi szinten.


Szóval én a helyedben inkább pszichiáter lennék! :)

2018. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos is ugyanúgy orvos, csak ugye az állatok gyógyításáért felel, és nem az emberekért.
2018. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
#4 leszámítva ha valamit benez akkor az maximum károkozás és nem gyilkosság...
2018. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én tisztelem és becsülöm az összes orvost, akár állatokat, akár embereket, emberek pszichéjét és lekét gyógyítja.


Van pár tényező ami miatt mindezzel együtt, az állatorvosi szakmát "alacsonyabb rendűnek" és kevésbé presztízs szakmának tartom.

Persze lehet, hogy közel sincs igazam.


Az állatorvosi egyetem "csak" 5 év.


Az állatorvosok bár mindig azzal érvelnek, hogy Ők több fajt is megtanulnak, valójában a kutyát és macskát VAGY a haszonállatokat jó ha tudják, s azok anatomiáját sem olyan részletesen, mint ahogyan a pszichiáter az embert megtanulja, az áok 6 éve alatt, szakosodás előtt.

Kígyóval, békával nem tud mit kezdeni a dokik 80%-a, képesek akár félre kezelni Őket.


Nem tartoznak akkora felelősséggel egy félre kezelt, esetleg gondatlanságból megőlt állat után mint egy ember orvos.


Míg az általános orvos, azaz pszichiáter is, illetve fogorvos is az "Orvos- és egészségtudomány" kategóriába tartozik, addig az állatorvos az "agrár"ba...


Egy állatorvosnak konkrétan nem kell tudnia műteni. Ezt állatorvostól tudom.

Úgy fogalmazott, hogy "egy ivartalanítást azért illik tudni elvégezni, de nem, még ez sem feltétel".



Szóval többek között ezek miatt gondolom így.


Kiváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok.

2018. máj. 16. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egy állatorvosnak konkrétan nem kell tudnia műteni. Ezt állatorvostól tudom."


Hát ezt nem tudom, hogy honnan vette, de szerinted akkor ki végzi el az állati műtéteket?! Beviszik az sztk-ba a sürgősségire? :)

2018. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem. Sok állatorvos tud műteni, mert abból jön a pénz, no meg szükség is van rá, de nagyon...

Ugyanakkor a diploma megszerzéséhez és a praktizáláshoz nem feltétel.

És gondolkodás nélkül elküldhetik bármelyik állatot, állapottól függetlenül is...

2018. máj. 16. 22:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és vannak 0-24-es sürgősségi állat klinikák, de lehet onnan is elküldhetik Őket, ezt nem tudom.
2018. máj. 16. 22:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha állatorvos akarsz lenni legyél állatorvos ha nem akkor meg nem. Kit érdekel milyen presztízsű? Minden tapasztalt állatorvos akit láttam 20 milliós terepjáróval jár és szép házban lakik nem hiszem, hogy érdekli őket milyen presztízsű.
2018. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!