Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges belépni az...

Hogyan lehetséges belépni az informatika világába? (25 éves vagyok).

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt az informatika, középiskolában nem vették túl komolyan ezért később nem jelentkeztem ilyen egyetemre, jelenleg már nincsenek állami féléveim sem. Ilyenkor milyen lehetőségeim lehetnek vajon még?

Tanfolyamokon próbálkozzak? Vagy felsőoktatási intézményben önköltségesre? Nem igazán van ötletem, tanácsokat szívesen fogadnék főleg azoktól akiknek sikerült 24-30 között még radikálisan pályát váltani az informatika felé! (vagy ha volt ilyen ismerősötök!)


köszönöm előre!


2018. máj. 18. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Először is mit szeretnél csinálni az informatikán belül?
2018. máj. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bármit, amire szüksége van most a munkaerőpiacnak, hazai és nemzetközi szinten. Ha ez a java programozás akkor azt. Ha ez csak egyszerű IT helpdesk támogatás akkor azt. Vagy esetleg azt ahol nem feletelnül nagy hátrány, hogy 25 évesen kezdek bele. :)
2018. máj. 18. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nézz szét tanfolyamok között. Manapság egyre terjednek az ilyen lehetőségek, csak jól meg kell nézni, hogy jó minőségű tanfolyam legyen. (Ilyet sajnos nem tudok ajánlani, mert nem vagyok velük ilyen szinten képben.)
2018. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

A valóban értesz hozzá és nem csak papírod van róla akkor az adott programozási munkakörben jól tudsz keresni!

Pl. haverom is "rendszergazda és hálózatépítő" papírja van de weblap programozáshoz is profin ért ezért egy nagy multinál dolgozott havi fél misiért mint a cég webalprogramozója de azóta már elcsábította egy másik cég jobb fizetésért!

Csak arra figyelj hogy ilyen kis cégeket kerüld el mert szeretnek nem fizetni!

2018. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neten tutoriálokból megtanulod.
2018. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Célnélkül értelmetlen. Ha csak azért akarsz bekerülni az IT világába, mert "úgy hallottam, hogy jól lehet keresni", akkor te valószínűleg akkor sem fogsz jól keresni ha bejutsz.


Nézz körbe, hogy milyen lehetőségek vannak, majd azok közül melyik a legszimpatikusabb és annak bővebben nézz utána.


Nehogy az legyen, hogy "eldöntöttem, hogy programozó akarok lenni" majd beiratkozol egy 1 millió forintos féléves tanfolyamra és a 3. héten jösz rá, hogy ez nem fog menni...

2018. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!