Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát vallalhatnék...

Milyen munkát vallalhatnék látássérültként?

Figyelt kérdés

El tudom látni magam, csak közelebbről nézek dolgokat és olvasok.


Sajnos a fizikai munkát és a sok számítógép használatot kerülnöm kell.


Van egy diplomám turisztikai közgazdász, de 0 a tapasztalatom.


Anno 3 szakmát javasoltak, cipész, kézműves, bőrdiszműves. Nem is értem ezeket, hisz ezekhez jó látás kell..


2018. máj. 22. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Call centerben simán tudnál dolgozni (telefonközpontos)

Van látássérült ismerősöm, Ő is azt csinálja :-)

2018. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
call centerek többségében már számítógép előtt ülnek és onnan szedik az infókat.
2018. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, telefonos ügyfélszolgálatos Call Centerre gondoltam, ahol a bejövő hívásokat fogadja.

Lehet, nem voltam elég egyértelmű...


Amúgy meg látássérült ismerősömtől tudom, hogy van beszédprogram, ami szövegből beszédet készít - tehát úgy is tud dolgozni.

Az már igaz, hogy amíg másnak csak egy füles van a fülén, addig neki kettő.

2018. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont erről beszélek, hogy a mai CC-sek a számítógép előtt ülnek, még csak nem is telefonon jön a hívás, hanem a számítógépen egy programon keresztül.


Egy versenyszférában szereplő cégnél nem fognak felvenni olyan embert aki 5x lassabban intézi el az ügyeket amiatt mert fel kell ovlastatnia a géppel. Az ügyfél is agyfszt kap ha a kérdésire 10 másodperccel később kap választ. NEm bántani akarom a kérdezőt, csak a tényeket mondom.


Melóhelyemen van CC és tudom, hogy esélye se lenne.

2018. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Van egy diplomám turisztikai közgazdász, de 0 a tapasztalatom"

De ha ilyen területen próbálkoznál, akkor máris lenne, a diploma mellé nem jár tapasztalat.


Látássérültként is sokféle pozíciót be tudsz tölteni. Nyilván itthon szűkebbek a lehetőségeid, mint a világ fejlettebb országaiban, de azért valamilyen szinten itt is tudsz érvényesülni, ha akarsz.

jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!